Żywe kwiaty – nie tylko w ręku Panny Młodej

Dzień ślubu to dzień w którym każda kobieta pragnie wyglądać olśniewająco. Na pewno blasku i pikanterii w wyglądzie zarówno pani młodej jak i pana młodego dodadzą żywe kwiaty. Czasem nawet pojedynczy kwiat wpięty we włosy doda urody i wzbogaci fryzurę panny młodej. Bukiet ślubny to oczywiście jeden z najważniejszych atrybutów wizerunku, a żywe kwiaty w nim to podstawa. Jednak z kwiatów można wyczarować jeszcze wiele innych atrybutów Pani Młodej i Pana Młodego, min. kwiaty we włosach, biżuteria z kwiatów jak i butonierka. Bardzo wiele z Was pyta o trwałe kwiaty, które przez wiele godzin w ślubnej fryzurze będą wyglądały pięknie i świeżo. Otóż jest parę rodzai kwiatów, które są wprost stworzone do stosowania ich w ślubnych dekoracjach bez dodatku wody.

Jednym z najmocniejszych a zarazem najpiękniejszych jest storczyk cymbidium, jego grube – „mięsiste” płatki zatrzymują w sobie wiele wody, przez co może wyglądać olśniewająco przez wiele godzin. Storczyk ten sprawdza się bardzo dobrze w różnego rodzaju kompozycjach do włosów, w butonierkach czy nawet w dekoracjach sali weselnej czy kościoła. Atutem storczyka cymbidium jest to iż występuje on w różnej kolorystyce, od białego i ecri zaczynając, poprzez żółte, zielone, różowe aż do bordo. Taka gama kolorów daje duże możliwości podczas dekorowania sal weselnych, gdyż do koloru materiałów można dopasować kolor kwiatów. Innym kwiatem dającym wiele możliwości, choć nie tak wiele jak wspomniany wyżej storczyk cymbidium jest storczyk tajlandzki. Ma on nieco mniejsze i delikatniejsze płatki, które dobrze sprawdzają się z zwisających wiązankach ślubnych, czy dekoracjach sal i kościołów. Storczyk tajlandzki jest mniej trwały bez dostępu do wody. Z kwiatów, które pięknie wyglądają w różnego rodzaju kompozycjach ślubnych a są bardzo trwałe wymienić tu można również: goździki duże jak i miniaturki, margaretki, róże, lilje, mieczyki czy cantedeski (małe kalie).
Pojedynczy kwiat wpięty we włosy panny młodej automatycznie staje się ozdobą fryzury, jednak dla pań, które lubią więcej pikanterii w sowim wyglądzie zaproponować mogę: piękny diadem kwiatowy, przypinki z paru kwiatów na grzebyku czy pół-wianki oplatające bok głowy, wychodzące spod welonu lub opasające koka panny młodej. Urozmaiceniem wyglądu może być również naszyjnik z akcentem żywego kwiatka czy kwiatowa bransoletka dla starszej druhny. Pięknie wygląda naszyjnik z delikatnych białych pereł lub cyrkonii do którego cieniutkim drucikiem przywiążemy jednego lub parę żywych kwiatów. Natomiast naszyjnik w pełni wykonany z żywych kwiatów, np Santini wygląda równie pięknie. Wspomniane kwiaty Santini sprawdzają się również bardzo dobrze w dekoracjach sal weselnych, kościołów jak i samochodów. Są one dekoracją samą w sobie jak i w kompozycji z innymi kwiatami, jako dopełnienie całości.

Na koniec pragnę jeszcze ostrzec przyszłe panny młode, aby poprosiły swą fryzjerkę, aby ta podczas wykańczania ślubnej fryzury nie pryskała lakierem ani innymi „specyfikami” na wpiętego żywego kwiatka, gdyż bardzo szybko straci on swój blask i zrobi się brązowy. Tak potraktowane kwiaty wyglądają bardzo nieświeżo, tak jakby zaczynały więdnąć.

Tak więc wszystkie przyszłe panny młode wykorzystujcie jak najwięcej pięknego z tego co dała nam natura, a na pewno ten wielki dzień będzie jednym z najpiękniejszych w Waszym życiu.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.