Żona lub mąż idealna(ny).

Marzenia, że po ślubie wszystko się zmieni i będzie jak w bajce nie zawsze się spełniają w stu procentach. Ale szanse na udany związek zawsze są, a zwłaszcza wtedy gdy znamy słabe strony partnera i jesteśmy je w stanie zaakceptować. W tym artykule przybliżę wam parę przykładów zachowań, które nie wróżą związkowi nic dobrego. Zazdrość, próba ulepszenia ciebie, alkoholowe ciągoty, wąż w kieszeni czy „skok w bok” to tylko niektóre przykłady sytuacji, które mogą zniszczyć wam całe życie. Dlatego warto się nad nimi zastanowić, jeśli jesteście świadkami choćby jednej z nich.

Jeśli twój partner jest zazdrośnikiem od razu to zauważysz. Zachowania typu: wolno ci tańczyć tylko ze mną, dlaczego tak długo rozmawiałaś z tym panem i jeszcze się uśmiechałaś mówią same za siebie. Zazdrość nie jest na pewno przejawem miłości ale dowodem niepewności partnera. Może być też dowodem zaborczości, wtedy zwroty: ” Jesteś moja” czy „Jesteś moją własnością” wiele mówią o osobie je wypowiadającej. Jeśli udało ci się usłyszeć któreś z powyższych stwierdzeń proponuję rozejrzeć się za kimś innym, ponieważ życie z zazdrośnikiem może być prawdziwym horrorem. Prawdziwy mężczyzna umie kontrolować swoją zazdrość a nie swoją kobietę.

SONY DSC

SONY DSC

Twój partner chce cię ulepszyć? Jeśli tak to zastanów się czy aby na pewno jemu/jej na tobie zależy. Zauważyłaś, że nie ma dnia żeby nie wytknął ci którejś z twoich słabostek. Niewinne grzeszki, jak rozrzucanie ubrań lub kosmetyków po mieszkaniu może go doprowadzić do furii. Jak widać nie traktuje on tego z przymrużeniem oka, wręcz przeciwnie przybiera wtedy rozkazujący ton „Proszę to posprzątać!”, czy „Z bałaganiarstwem trzeba walczyć”. Psycholodzy zgodnie twierdzą, iż takie zachowania nie rokują najlepiej danemu związkowi.Takie krytyczne uwagi wobec twojej osoby są bardzo przykre i dołujące.

bałagan w pokoju kobiety.

Osoba, która już przed ślubem nie gardzi alkoholem nie jest dobrą partią na żonę lub męża. Jeśli zauważyłaś, że nie raz zdarzyło mu się przeholować z trunkami, przeważnie na przyjęciach wypija jednego kieliszka za dużo, a Ty musisz się za niego wstydzić to znak, że to partia nie dla ciebie. Znajdziesz na pewno kogoś lepszego. Innym przykładem może być impreza z kolegami, po której ma ogromnego kaca i zapewnia cię, że po ślubie przestanie pić i wszystko się zmieni. Nie licznym to się udaje, jeśli ktoś ma „ciągotki” do alkoholu, po ślubie będzie miał jeszcze większe, a taki człowiek może ci zniszczyć całe życie.

pijąca panna młoda.

Jeszcze przed ślubem kontroluje twoje wydatki? To zły znak, jesteście przecież niezależni, ty masz pracę on ma pracę, dwa osobne konta, nie jesteście małżeństwem a on cię ogranicza. To źle wróży. Macie już swoje pewne rocznice i pamiętne daty o których myślicie, a on na walentynki potrafi machnąć ręką i powiedzieć, że to nie dla niego. Po ślubie może być tylko gorzej, on zacznie cię rozliczać z każdej wydanej złotówki, a o prezentach typu drogie perfumy, czy biżuteria nawet nie masz o czym marzyć. To pospolite skąpstwo bardzo często przenosi się w strefę intymną, czyli dotyczyć będzie również… seksu.

pieniądze w ręce

Awans w pracy, czy sukces odniesiony przez ciebie na np. zawodach sportowych to powód do dumy. Twój partner jednak zamiast cieszyć się tym razem z tobą, dołuje cię powiedzeniem, że u niego w pracy na podwyżkę trzeba naprawdę zasłużyć. Drugim dołującym zdaniem, już nawet z ust kobiet jest np. „Przecież to ja zarabiam prawdziwe pieniądze, a od ciebie wymagam, żebyś o mnie dbał”. Jeśli przystoisz na takie partnerstwo nie miej później żalu do partnerki, jeśli zażyczy sobie od ciebie trzydaniowy obiad, kapcie, gazetę i codzienne mycie naczyń.

sukces w pracy.

Podczas kłótni twoja partnerka nie panuje nad emocjami, zdarza jej się wpaść w taką furię, że nie wie co mówi i co robi? Życie z taką osobą jest bardzo ciężkie, jest ona typem człowieka, który bardzo łatwo wybucha złością, trzaska drzwiami, obraża się z byle powodu a do tego jeszcze jest agresywna. Ciężko rozmawiać z taką osobą w takim stanie i należałoby się zastanowić trzy razy zanim cokolwiek się powie. Niestety takie życie na dłuższą metę to koszmar. Człowiek powinien wysłuchać najpierw argumentów drugiego, dopiero po tym wygłosić swoje racje i dążyć do porozumienia a nie do walki i udowadniania tylko swoich racji.

krzyk kobiety podczas kłótni.

Ostatnią, ale według mnie najbardziej istotną sprawą może być tzw. „skok w bok”. Jeśli mu nawet przebaczyłaś, bo chodził, prosił, wyjaśniał, że to po pijaku, że ona nic dla niego nie znaczy, że liczysz się tylko ty to uważaj. Nie masz żadnej pewności, że jeśli zrobił to raz przed ślubem, nie zrobi tego drugi raz już po ślubie. Większość mężczyzn kochających do szaleństwa swoje żony, przeważnie nie są też obojętni na wdzięki innych kobiet. Psycholodzy zgodnie twierdzą, że związek bez obustronnego zaufania jest niszczący od samego początku.

zdradzona kobieta

Dlatego też w ramach podsumowania pragnę życzyć wam wszystkim szczęścia w dokonywaniu słusznych i przemyślanych wyborów, które często są wyborami na całe życie.

ślub.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.