Jak znaleźć dobry zespół weselny?

Dokonując wyboru zespołu weselnego musimy wziąć pod uwagę wiele bardzo ważnych spraw, gdyż w większej mierze to od tego jaki zespół wybierzemy zależy powodzenie całego wesela i atmosfera panująca na sali. Za całą oprawę muzyczną przyjęcia odpowiada niewątpliwie zespół. Jednak coraz częściej zdarza się tak, że to wodzirej, będący częścią zespołu gra „pierwsze skrzypce” prowadząc całe przyjęcie i zabawiając gości. To zespół przewodniczy wielu ważnym momentom podczas przyjęcia takim jak np. pierwszy taniec, odśpiewanie hucznego „sto lat”, uroczyste wniesienie tortu czy podziękowanie rodzicom za trud wychowania i zorganizowanie przyjęcia weselnego.

zespół na wesele

Przed dokonaniem wyboru jednego zespołu spośród wielu należy przede wszystkim posłuchać go na żywo (jeśli to oczywiście możliwe), posłuchać rad przyjaciół i rodziny, prześledzić działalność zespołów na forach internetowych i posłuchać coverów na ich firmowych stronach. Musimy uważać na „oszustów”, którzy robiąc długie przerwy pomiędzy utworami „kradną” nasz cenny czas zabawy, za który „słono” zapłaciliśmy, gdyż np. 5-cio osobowy zespół to są koszty rzędu 5000 zł. Inni mogą wskazywać dodatkowe koszty, które wynikają po przyjęciu weselnym, a o których wcześniej nie było żadnej mowy. Przed takimi dwuznacznymi sytuacjami można się ustrzec podpisując umowę przed weselem, którą należy najpierw dokładnie przeczytać, wyjaśnić niezrozumiałe punkty i dopiero po wnikliwym przewertowaniu podpisać. Wtedy jesteśmy pewni, że wszystkie istotne i mniej istotne sprawy są omówione i nie dojdzie do sytuacji w której będziemy „drzeć koty” z członkami zespołu o np. dodatkowe koszty dłuższego grania. W powyższej umowie powinny zawrzeć się również aspekty dotyczące sceny, jej gabarytów, akustyki sali, rozstawienia sprzętu, złączy oraz okablowania. Repertuar, jaki byśmy sobie życzyli również może być z góry narzucony lub możemy się zdać na doświadczenie członków zespołu, gdyż znamy ich możliwości, ponieważ np. byliśmy wcześniej na weselu na którym już ten zespół grał.

DJ na wesele

Coraz częściej zdarza się tak, że państwo młodzi zamiast paro osobowego zespołu wybierają usługi DJ-a, który często współpracuje z wodzirejem lub sam nim jest. Koszty wynajmu DJ-a są odpowiednio niższe jak zespołu grającego na żywo. Jeśli macie sprawdzonego DJ-a i zespół, którego nie słyszeliście jeszcze na żywo, na pewno lepszym wyjściem byłby wybór Dj-a, gdyż odtwarza on oryginalnie brzmiące utwory, natomiast po niesprawdzonym zespole tak naprawdę nie wiadomo do końca czego się spodziewać. DJ i wodzirej to bardzo dobre zestawienie, zwłaszcza gdy wodzirej prowadzi całe przyjęcie oraz wszelkie zabawy, które są atrakcją samą w sobie. Pozytywnym argumentem przemawiającym na korzyść DJ-a jest również robienie krótkich, bądź całkowity brak przerw, gdyż puszcza on muzykę mechaniczną, a sprzęt nie potrzebuje odpoczynku tak jak zespół grający na żywo. Jednak i w jednym przypadku i w drugim można doszukiwać się wielu za i przeciw. Zwolennicy muzyki na żywo, a zwłaszcza starsze pokolenie nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego bez perkusji, gitary elektrycznej oraz oczywiście wokalu na żywo. Minusem takiej orkiestry jest też czas grania na żywo, przeważnie zaznaczają oni w umowie ograniczone godziny występu na żywo, resztę przyjęcia, czyli do białego rana puszczaj już muzykę z playbacku.

Zatem poszukując odpowiedniego zespołu lub DJ-a na wasze wesele starajcie się „wyczuć” ludzi, a wtedy na pewno zdołacie zauważyć, czy to co robią robią z pasją czy to tylko chodzi o kwestię finansową. Wszystkim wam życzę dokonywania dobrych wyborów i podejmowania trafnych decyzji usługodawców, którzy przyczynią się do uświetnienia tego jednego z najpiękniejszych dni w waszym życiu.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.