Z kim pójść do ołtarza – czyli tradycje ślubne

Każda panna młoda ma swoje odrębne zdanie co do wielu obyczajów ślubnych. Począwszy od wyboru miesiąca w którym miałby się odbyć ślub, poprzez wybór obrączek, dodatków niebieskich, pożyczonych, nowych, starych, aż po osobę która doprowadzi pannę młodą do ołtarza. Podchodząc bardziej humorystycznie do przesądów i obyczajów ślubnych i weselnych można wziąć pod uwagę parę z nich. Harmonię w związku i jego trwałość na pewno zapewni, gdy w nazwie miesiąca wybranego przez was na miesiąc ślubu będzie litera „r”, czyli najbardziej rozsądnymi miesiącami byłyby: marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik oraz grudzień.

Obrączki, jakie sobie założycie powinny być ze złota, czyli trwałego metalu, który symbolizuje trwałość waszego związku i mocnej miłości. Nie powinny być jednak przekazywane z pokolenia na pokolenie, jeśli tak jest najlepiej byłoby wymienić je u jubilera lub przetopić na pasujące na was.

Zbiór dodatków jakie towarzyszą pannie młodej to cała lista. Poczynając od czegoś niebieskiego, co powinna mieć przy sobie – najlepiej niebieska podwiązka, coś pożyczonego – np. naszyjnik od mamy, coś nowego – najlepiej bielizna oraz coś starego – mogą to być spinki lub wsuwki, wykorzystane do upięcia ślubnej fryzury.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.