Wybór i dopasowanie sukni ślubnej do rodzaju figury – poważna decyzja

W dzisiejszych czasach przyszła Panna Młoda korzysta z najnowocześniejszych sposobów na poszukiwanie najmodniejszych trendów w modzie ślubnej. Jedną z najpopularniejszych metod jest oczywiście internet, ale
i wiele salonów z sukniami ślubnymi posiada swoich stylistów, którzy doradzą jaki rodzaj sukni pasuje do danej figury przyszłej Pani Młodej. Styliści tacy doradzą nie tylko jaki typ sukni wybrać, ale pomogą również w doborze wszelkiego rodzaju dodatków ślubnych, takich jak np.: rodzaj i długość welonu, melonika, rękawiczek, biżuterii, a nawet bukietu ślubnego. Poszukiwania sukni ślubnej należy rozpocząć ok 6m-cy przed planowana ceremonią.

W zależności, którą drogę zdobycia tej wymarzonej sukni wybierzemy, mamy do wyboru: wypożyczenie sukni z wypożyczalni – to koszt ok 60% nowej sukni ślubnej, lub zakup nowej – gdzie uszycie może trwać od 1m-ca do nawet 3m-cy. Należy też pamiętać, iż po uszyciu takiej sukni musi być czas na przymiarkę i poprawkę pewnych niedociągnięć. Pośpiech w tej sytuacji nie jest wskazany, gdyż przyszła Panna Młoda musi czuć się w swojej sukni dobrze, komfortowo, a przede wszystkim pięknie.

wybieranie i szycie suknii ślubnej

Nie jedna przyszła Panna Młoda nie akceptuje do końca swojego wyglądu, ponieważ gdzieś jest za dużo, a gdzieś za mało centymetrów i wtedy właśnie wkraczają specjaliści, którzy rodzajem materiałów, drapowaniami czy zdobieniami potrafią zdziałać cuda.

specjaliści od szycia sukien ślubnych

I tak oto kobiety w typie:
– gruszki – z wąskimi ramionami, małym biustem a szerokimi biodrami i masywnymi nogami powinny wybierać suknie z szerszym dołem, pozwalającym zatuszować krągłości talii. Natomiast góra takiej sukni powinna być wyraźniej ozdobiona z różnego rodzaju drapowaniami, które automatycznie przyciągną większą uwagę.

suknia ślubna dla kobiety w typie gruszki

– klepsydry – jeśli proporcje ramion i talii są zachowane, a tak to bywa w takiej sylwetce to każdy typ sukni będzie tutaj pasował. Najlepiej jednak takiej figurze jest w sukni typu „rybka”, czyli dobrze dopasowana w talii i poniżej jej oraz rozszerzająca się delikatnie ku dołowi z dłuższym trenem (na stałe lub odpinanym), który pięknie wyglądał będzie w kościele lub na sesji zdjęciowej.

suknia ślubna dla kobiety w typie klepsydry

suknia ślubna-rybka

– jabłka – duży biust, dość szerokie ramiona, nieco odstający brzuszek i często brak talii to proporcje, które może zatuszować jedynie cieńszy, zwiewny materiał jak i dekolt w literę V. Wszystkie zabiegi wydłużające i optycznie wyszczuplające sylwetkę będą tu wskazane.

suknia ślubna dla kobiety w typie jabłka

– odwróconego trójkąta – duży biust, szerokie ramiona i bardzo szczupłe nogi. W takim wypadku najlepiej wyglądać będą panie w prostej górze i mocno zdobionym, szeroko rozkloszowanym i drapowanym dole.

suknia ślubna dla kobiety w typie odwróconego trójkąta

– chłopczycy – mały biust, brak talii i wąskie biodra zatuszują suknie z bogatymi zdobieniami i drapowaniami góry i dołu oraz najlepsza tu będzie gorsetowa góra, którą można ładnie podkreślić smukłą talię.

SONY DSC

Jeszcze jedna magiczna zasada to: do osób o ostrych rysach twarzy pasować będą sztywne i szorstkie materiały, nie będą jednak pasować zwiewne tkaniny i falbanki.

sztywny materiał na suknie ślubną

Natomiast do pań o łagodnych rysach twarzy pasować będą wszelkie zdobienia, falbanki i zwiewne materiały.

zwiewne materiały na suknie ślubną

A więc drogie Panie życzę, abyście znalazły tą jedyną dla siebie suknię ślubną w której będziecie wyglądały bajecznie.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.