Weselne lampiony wróżące szczęście

Jedna z ostatnich atrakcji weselnych, będąca na topie to właśnie wypuszczanie, płonących lampionów w różnych kształtach. Symbolem miłości jest serce, dlatego też najczęściej wypuszczane lampiony są w kształcie czerwonego serca. Wykorzystywane są one nie tylko podczas takich przyjęć jak wesele, ale i podczas wielu innych uroczystości, typu: urodziny, imprezy integracyjne, otwarcia firm czy różnego rodzaju rocznic. Obok pokazów sztucznych ogni, wypuszczanie świetlnych lampionów jest najbardziej popularną atrakcją imprez, która przynosi wiele radości wśród uczestników i wprowadza wyjątkową atmosferę. Goście bawiący się na takim przyjęciu i biorący czynny udział w takim świetlnym pokazie na długo zapamiętają waszą uroczystość.

Do Polski od nie dawna zaczął wkraczać ten rytuał, choć jego popularność z roku na rok rośnie. Natomiast w krajach azjatyckich takie pokazy organizowane są na masową skalę, zwłaszcza w Tajlandii ludzie nie wyobrażają sobie świąt bez wypuszczania płonących lampionów, symbolizujących szczęście, spokój, pomyślność i spełnienie wszelkich marzeń.

Niestety oprócz tej dobrej sławy, niosącej szczęście i wieczną miłość, lampiony zyskały również złą sławę, zwłaszcza u rolników i leśników. Lecący lampion zawiera otwarty płomień, który stanowi zagrożenie dla pól i lasów, zwłaszcza w okresach letnich i podczas mocnego wiatru. Na szczęście firmy trudniące się produkcją lampionów prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych technologii produkcji ognioodpornej czaszy lampionów.

Pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, pamiętać musimy również o powiadomieniu o takim pokazie najbliższego lotniska, policji, straży pożarnej czy Polskiej Agencji Żeglugi Morskiej. Polska jest krajem, który wymaga dopełnienia takich właśnie formalności, dodatkowo musimy zadbać o pisemne pozwolenie na wykonanie takiego pokazu od właścicieli obiektu w którym organizujemy przyjęcie.

Chcąc zorganizować taki pokaz najlepiej jest zakupić większą ilość lampionów w jednym miejscu, np w sklepie internetowym. Jeden lampion przypada na dwie osoby, gdyż jedna rozkłada i trzyma konstrukcję a druga podpala. Dobrze jest przygotować lampiony wcześniej, tak aby zadaniem gości było tylko jego podpalenie i wypuszczenie w powietrze. Dodatkowo pokaz taki najlepiej zorganizować w miarę wcześniej, zaraz jak tylko zajdzie słońce, gdyż w miarę rozwoju imprezy uczestnicy mogą być mniej czujni, a bardziej … odważni.

Pamiętajcie, że taki pokaz jest przepięknym doświadczeniem, ale trzeba go zaplanować i wykonać „z głową”. Wszystkim Wam życzymy wspaniałych wrażeń i bezpiecznej zabawy.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.