Wesele, chrzciny czy imieniny to przyjęcia, które coraz częściej organizowane są w Święta Bożego Narodzenia

Zarówno takie przyjęcia jak chrzciny, imieniny jak i urodziny coraz częściej organizowane są właśnie w pierwszy lub drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Trochę inaczej sprawa wygląda ze ślubami i weselami, gdyż funkcjonuje jeszcze w większości przeświadczenie, że ślub ma większy urok w letnie miesiące a nie zimowe, co wcale nie jest prawdą. Statystyki wskazują, że coraz więcej młodych par decyduje się też zorganizować swój ślub właśnie w zimie. Biorą oni pod uwagę nie tylko większą dostępność sal, które ich interesują ale i niższe koszty menu, orkiestry, sukni ślubnej i garnituru. Nie wszędzie jednak te koszty będą niższe, niektóre sale czy zespoły wręcz podwyższają drastycznie cenę w okresie świątecznym, gdyż jest wiele par, które chciałyby zorganizować swoje wesele w tym jedynym w swoim rodzaju okresie. Osoby grające w zespole też wychodzą z założenia, że czas świąteczny jest czasem dla rodziny i dlatego, jeżeli muszą już grać na jakimś weselu życzą sobie niebagatelne stawki za tą usługę.

Ceny kwiatów, również są wysokie w tym okresie, ale na szczęście są takie gatunki, np. róża, goździk czy margarytka, które raczej przez cały rok utrzymują się w tej samej cenie. Przecież wasz ślub ma być niepowtarzalnym wydarzeniem, które zarówno wy jak i wasi goście zapamiętacie do końca życia. Dlatego więcej na pewno znajdziemy plusów jak minusów organizacji takich przyjęć w święta. Pomyślcie, jak piękna może być zimowa sceneria w której wasza sesja zdjęciowa będzie bajeczna. Organizując przyjęcie okolicznościowe lub ślub w górach liczyć możemy na piękne krajobrazy i wspaniały klimat, który uświetnić możemy np. zorganizowaniem kuligu w saniach z pochodniami lub pokazem sztucznych ogni.

Wielkim plusem organizacji przyjęcia okolicznościowego w święta jest to iż wszelkie potrawy będą już przygotowane i zaoszczędzi to wam krzątaniny w kuchni a gościom da możliwość „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”, czyli świętować święta i waszą uroczystość w jednym dniu. Zorganizowanie wesela w sylwestra jest też dobrym pomysłem, gdyż miło byłoby się bawić na zabawie sylwestrowej, która byłaby równocześnie waszym przyjęciem weselnym.

Planujący zorganizowanie przyjęcia okolicznościowego lub wesela w święta lub w sylwestra musicie zebrać wszystkie za i przeciw i zdecydować, ale ja jestem zdania takiego, iż ślub w zimowej scenerii może być równie piękny jak w lecie, a może i piękniejszy.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.