Wegetarianie i weganie na Waszym weselu – jak im „dogodzić”?

Domy weselne, restauracje czy inne sale weselne prześcigają się w pomysłach żeby tylko „zwabić ” jak najwięcej klientów. Wychodząc na przeciw nowym trendom należy również co jakiś czas modyfikować proponowane menu. Przeważnie każda firma organizująca przyjęcia weselne i okolicznościowe dysponuje paroma propozycjami takiego menu. Coraz częściej, co jest godne pochwały, spotykamy się ze specjalnie ułożonymi propozycjami menu dla wegetarian i wegan. O tyle łatwiej jest ułożyć menu dla wegetarian, ponieważ nie jedzą oni jedynie mięsa, jedzą natomiast inne produkty pochodzenia zwierzęcego, o ile dla wegan już musimy dobrze obmyślić proponowane menu. Weganie nie jedzą ani mięsa, ani ryb ani wszelkich produktów „odzwierzęcych”.

Najlepszymi składnikami menu wegan są owoce i warzywa. Nie myślcie, że takie menu z samych warzyw i owoców jest nudne, ponieważ z takich produktów można wymyślić różne, bardzo fantazyjne i kolorowe potrawy. Dodatkowo wszystkie mięsne potrawy można dla nich zastąpić potrawami z soi i sera tofu. Takie wyszukane menu stanowić będzie nie lada atrakcję i ucztę kulinarną nie tylko dla samych zainteresowanych, ale i dla pozostałych gości. Różnego rodzaju dania skomponowane z warzyw, owoców oraz różnego rodzaju potraw z soi z sosami, np na bazie pomidorów będą na pewno miłym zaskoczeniem dla gości, pragnących również zdrowo się odżywiać, a weganie i wegetarianie będą miło wspominać, że ktoś się również o nich zatroszczył.

W wyborze dań dla wegetarian mamy większe pole do popisu. Przyrządzić dla nich możemy np: naleśniki z różnymi farszami, smażone sery, panierowane warzywa, jak również różnego rodzaju dania z jaj i owoców. Jeśli wśród waszych gości weselnych pojawią się zarówno wegetarianie jak i weganie, to o tyle dobrze, iż dania z soi również przypadną do gustu wegetarianom. Dodatkową potrawą łączącą te dwie grupy smakowe będą różnego rodzaju zupy warzywne.

Restauracje i domy weselne chcący mieć dużo gości muszą iść z duchem czasu i przygotowanie takich propozycji menu nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.