Washi Tape – czyli pomysł na oryginalne ślubne dekoracje.

Ręcznym ozdabianiem przedmiotów dekoratorzy trudnią się już od dłuższego czasu. Jednak taśma washi to coś całkiem nowego i to właśnie na jej punkcie świat dekoracji oszalał w tym momencie. Stare, bez wyrazu szkła w które od lat wkładamy świece, układamy kwiaty i wykorzystujemy na wszelkich imprezach okolicznościowych nabrały świeżego, modnego design, dzięki właśnie paru kolorowym tasiemkom. Podczas poszukiwania coraz to nowszych inspiracji właśnie takie, odkrycie, jest bardzo budujące i dające wiele możliwości.

Na początek przybliżę nieco pochodzenie Washi Tape inaczej zwanej Masking Tape. Washi Tape jest ozdobną taśmą maskującą, wykonaną z japońskiego papieru ryżowego i nietoksycznego kleju.

washi tape - masking tape

Stosowana jest przeważnie jako ozdoba do ścian, okien, mebli i drzwi, głównie dzięki temu, że można ją przykleić do: metalu, drewna, betonu, szkła, płytki, pomalowanych farbą ścian, różnego rodzaju tworzyw sztucznych oraz papieru. Taśmy te wyróżniają się tym, że można po nich pisać, łatwo usuwać i ponownie naklejać bez obawy o uszkodzenie zaklejanej powierzchni. Taśma Washi jet odporna na wodę oraz wysoką temperaturę. Jej zaletą jest również to, że może być ponownie użyta, pod warunkiem jednak, że wcześniej przyklejona była na czystą i suchą powierzchnię. Masking Tape produkowane są w Japonii w fabryce, która istnieje już od 1923r. Posiada ona również certyfikat ISO 1400. Washi Tape to nic innego, jak tylko kolorowa, cienka i samoprzylepna taśma, która zadziwia swą wytrzymałością i elastycznością.

kartki i zaproszenia udekorowane washi tape

Wśród wielu zastosowań taśmę taką możemy wykorzystać np. do: ozdabiania zdjęć, ramek, tabletów, kartek okolicznościowych, zaproszeń na wszelkiego rodzaju uroczystości, makiet z nazwiskami gości, winietek, nakładek na butelki, ale i stricte do dekoracji sali, wazonów, doniczek czy świeczników.

zdjęcie w ślubnym albumie z foto budki

washi tape na tablecie

Taką taśmą przyozdobić możemy prawie wszystko. Dodatkową funkcję jaką można przypisać Washi Tape jest zarówno dekoracyjna jak i kryjąca i wzmacniająca, np. poniszczone nieco mebelki w pokoju dziecięcym.

washi tape na meblach

Jeśli już wybierzecie motyw i kolor przewodni swojego wesela, zastanówcie się nad wyborem właśnie samoprzylepnych tasiemek, aby zwieńczyć swoje dekoratorskie dzieło. W dekoracji sali kolorowe tasiemki możemy wykorzystać prawie wszędzie, ozdobić możemy wspomnianą wcześniej tablicę na sztaludze, numery stolików, czy nawet nakrycia talerza z materiałowej serwetki, wszelkie szkła, świeczniki, a nawet same świeczki pięknie wyglądały będą oklejone takimi tasiemkami.

nakrycie talerza z washi tape

Jeśli utrzymać chcecie motyw przewodni Washi Tape, wykorzystajcie je również do ozdobienia bukietu ślubnego, butonierki oraz samochodu, którym wjedziecie w nową drogę życia. Porozmawiać możecie również z kierownikiem cateringu na temat udekorowania np. waz, pater, świec czy słoi z cukierkami na szwedzkim stole słodkości.

washi-tape-na wazonach

czerwony candy bar

washi-tape-na świecach.

washi tape w dekoracji słoika

Jeśli planujecie fotobudkę, jako atrakcję waszego wesela, przygotujcie przy niej stół z różnokolorowymi taśmami oraz album do którego goście sami będą mogli wkleić uprzednio wykonane zdjęcie i napisać dla Was specjalną dedykację. Dobrym rozwiązaniem zamiast albumu jest umieszczenie księgi gości, oczywiście wcześniej ozdobionej Washi Tape.

zdjęcia z fotobudki i washi tape

Pudełeczka z ciastem dla gości w podziękowaniu za przybycie na waszą uroczystość będą na pewno wyglądać piękniej, gdy przyozdobimy je tasiemkami zgodnymi z kolorem przewodnim waszego wesela.

pudełko na ciasto dla gości

Dekoracja stołu państwa młodych jak i stołów gości zwieńczona może być właśnie trzema grubszymi taśmami przeciągniętymi przez całą długość stołu. Jeśli wasz kolor przewodni to fuksja, mięta, chaber lub turkus to na białym obrusie taka wstążka wyglądać będzie olśniewająco.

Innym zastosowaniem samoprzylepnych tasiemek jest wykorzystanie ich do pakowania prezentów, nie musicie już używać zwykłej, przeźroczystej taśmy, a obdarowany takim kolorowym upominkiem będzie na pewno bardziej z niego zadowolony.

washi tape do pakowania prezentu

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.