Urodowe zabiegi przed i w dniu ślubu – porady

Dzień ślubu dla przyszłej panny młodej to nie tylko piękna suknia, bukiet czy dekoracja to również piękna fryzura, manicure, makijaż oraz nieskazitelna cera i ciało. Wszystko musi być odpowiednio zaplanowane i zarezerwowane. Niektóre zabiegi na twarz czy ciało powinno się wykonać na około 2 tygodnie przed datą ślubu, a niektóre powtórzyć na parę dni przed. Podstawą wizyty u kosmetyczki jest na pewno peeling oraz dobre nawilżenie skóry twarzy, dekoltu czy dłoni. Osoby o suchej cerze powinny wykonać parę takich zabiegów, co bardzo ułatwi naniesienie makijażu oraz na pewno wydłuży jego trwałość.

Następnym punktem w poprawianiu urody jest wizyta u manicurzystki i tu musimy zdecydować się czy chcemy nieco poprawić wygląd swoich paznokci, czy decydujemy się na nieco bardziej ingerujące w płytkę paznokcia zabiegi. Do takich typowych zabiegów, ostatnimi czasy bardzo modnych i niekorozyjnych dla paznokci jest manicure hybrydowy. Polega on na pomalowaniu własnego paznokcia lub nadlanego z żelu lakierem hybrydowym i wykończenie go różnego rodzaju ozdobami, typu brokat, manicure francuski, cyrkonie czy perełki. Drugim sposobem na uzyskanie pięknych paznokci, ale nieco bardziej korozyjnym dla paznokcia jest nadlanie akrylu lub żelu i również wykończenie ozdobami. Wizytę u manicurzystki najlepiej zaplanować na około dwa dni przed planowanym ślubem, gdyż dobrze jest by manicure wyglądał świeżo.

Na dzień ślubu zarezerwować na pewno musimy fryzjera i wizażystkę. Kolejność powinna być zachowana, a mianowicie najpierw wizyta u fryzjera, później wykonanie makijażu, gdyż ryzykując odwrotną kolejność może dojść do rozmazania makijażu podczas robienia fryzury. Wizyta u fryzjera zajmie około 1-2 godzin, pod warunkiem, że wcześniej parę dni wykonana została próbna fryzura i wiemy czego oczekujemy od fryzjera. Makijaż również powinien być uprzedzony próbnym, a właściwy w dniu ślubu zająć może około 1 godziny. Jeśli do fryzjera lub makijażystki jedziemy z mamą, siostrą lub druhną, musimy wziąć pod uwagę dodatkowy czas oczekiwania spędzony z nimi w salonie. Dobrym rozwiązaniem dla panny młodej i pozostałych pań jest zamówienie wizyty fryzjera i makijażystki w domu przyszłej panny młodej, która nie traci cennego czasu na oczekiwanie w salonie tylko przygotowuje następne elementy swojego pięknego wizerunku. Natomiast druhna, która przeważnie jest druga w kolejce pomaga pannie młodej w ubieraniu sukni ślubnej i pozostałych dodatków.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.