Umowa weselna z restauracją lub domem weselnym – „kruczki”

W natłoku przedślubnych obowiązków trzeba również dobrze przyjrzeć się umowie jaką zawieracie z restauracją lub domem weselnym. Często zdarza się tak, że młode pary nawet nie czytają jej treści tłumacząc się brakiem czasu. Umowa tak jest jednak bardzo istotna i zawiera przeważnie bardzo dużo ważnych punktów, które podczas wesela mogą mieć bardzo duże znaczenie. Nie tylko umowa z domem weselnym jest ważna, wszystkie umowy zawierane z różnymi ślubnymi usługodawcami są bardzo ważne, zwłaszcza z fotografem, kamerzystą, konsultantem ślubnym, kwiaciarnią czy dekoratorem. Jednak umowa z obiektem w którym odbędzie się wasze wesele jest jedną z najważniejszych i jej musimy poświęcić większą uwagę.

Zastanówcie się cobyście zrobili, gdyby na waszym przyjęciu brakło prądu, dopiero wtedy będziecie przypominać sobie jaki zapis odnośnie takiego zdarzenia miał miejsce w waszej umowie? Albo różnego rodzaju zdarzenia losowe, bardziej drastyczne jak burze, nawałnice, powodzie czy śmierć któregoś z państwa młodych. Te przykłady są tragiczne, ale i takie mogą mieć miejsce i o takich zdarzeniach też powinna być mowa w umowie. Innym przykładem mogą być zapiski o zniszczeniach mienia właściciela lokalu, kto ma dostęp do alkoholu z osób trzecich, czy dom weselny posiada sejf, w którym można bezpiecznie przechować zebrane pieniądze przez państwa młodych. Takich tzw. „kruczków” w umowie można mnożyć setki, ale o te najważniejsze należy zadbać samemu.

Niektóre zespoły muzyczne mają swój agregat prądotwórczy, ale jest ich jeszcze jednostki, kiedy zdarzy się już awaria prądu raczej oczy wszystkich gości zwrócone są na właściciela obiektu, który taki agregat powinien posiadać. O ile romantyczną atmosferę przy blasku świec można stworzyć, to jednak zespół, aby grać musi mieć źródło energii elektrycznej. Parę punktów odnośnie zniszczeń również powinno się pojawić, jednak nie zawsze uda się dojść racji, gdyż pewne elementy, które spadną i ulegną zniszczeniu mogły być wcześniej niepoprawnie zamontowane. Natomiast porysowanie parkietu nogami od krzeseł jest już bardziej kontrowersyjną szkodą, o której zapłatę właściciel obiektu może się ubiegać.

Oczywistymi punktami w umowie wydawać się mogą np. takie sprawy jak: ustawienie stołów, kolor dekoracji czy kwiatów w wazonach na stole, odpowiednio skomponowane menu i godziny wydawania posiłków czy rozplanowanie usadzenia gości. W ferworze ślubnych przygotowań zapomnieć możemy o tych, jak się nam wydaje najbardziej błahych sprawach, a które istotne mogą się stać dopiero podczas trwania przyjęcia albo po jego zakończeniu. Dlatego też wam wszystkim, przygotowującym się do tego jednego z najważniejszych dni w waszym życiu życzymy powodzenia, wytrwałości i czujności podczas sporządzania wszelkich umów przedślubnych.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.