Tradycyjne menu weselne – jak je urozmaicić?

Większość z nas zamawiając salę weselną i menu dla gości kieruje się raczej tradycją. Na wejście musi być obiad złożony przeważnie z rosołu i drugiego dania zawierającego najlepiej parę rodzai mięs, na stołach lub stole szwedzkim „zimna płyta” i dwa lub trzy dania gorące w trakcie przyjęcia weselnego. Dla urozmaicenia sale weselne lub wynajęty catering proponuje również modny od lat tzw. „stół wiejski”, na którym znaleźć możemy różnego rodzaju potrawy wiejskie, typu: szynka oraz kiełbasa robiona i wędzona tradycyjną metodą, kaszanka, dodatkowo różnego rodzaju sery, np. góralskie oscypki, smalec czy polski, mocny trunek – bimber.

Część młodych par odchodzi od tej konserwatywnej sztampy wesela stawiając na modowe nowości, zarówno w wystroju sal jak i w menu. Bardzo miłym zaskoczeniem cieszącym oczy i łechczącym podniebienia jest ostatnimi czasy bardzo modny „bufet słodkości”, na którym możemy znaleźć różnego rodzaju, kolorowe muffinki, wielosmakowe słodkie shoty czy lukrowane babeczki, żelki i draże podane w szklanych kulach.

Inni, chcąc zadziwić swych gości wybierają różne stoły tematyczne, takie jak np.: włoskie, japońskie, francuskie czy hiszpańskie. Amatorzy japońskich klimatów, mogą zorganizować piękny bufet zawierający wszelkie potrawy typu sushi, np: uramaki, hosomaki, nigiri, tamago, łososia, tuńczyka, doradę, dorsza, futomaki owocowe lub warzywne i inne tego typu potrawy. Państwo młodzi zakochani w kuchni francuskiej mogą zorganizować stół z całym zestawem do fondue oraz dodatkowymi potrawami na tymże stole kojarzącymi się z Francją, np: świeże ostrygi, zapiekane ślimaki, smażone foie gras, sałatka z kozim serem i gruszką, żabie udka czy krem Brulee.

Pamiętać należy także o tym, że na waszym przyjęciu weselnym będą również dzieci i osoby starsze, którym takie potrawy rodem z innych krajów wcale nie muszą przypaść do gustu. Mali milusińscy będą za to na pewno oczarowani bufetem słodkości, tam każde dziecko wyszuka dla siebie coś kolorowego i bardzo pysznego.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.