Tort weselny – okrągły, prostokątny, kwadratowy czy w kształcie bryczki z końmi?

Jedną z najważniejszych chwil waszego wesela będzie niewątpliwie chwila pokrojenia tortu. Tą chwilę można w wieloraki sposób również uświetnić, angażując w to grę świateł, uruchamiając dymnicę czy zapraszając do udziału modne ostatnio anioły na szczudłach, które oprócz wniesienia torta mogą go później rozdawać wśród gości. Takie dodatkowe atrakcje podczas „wydawki” torta na pewno pozostaną na długo w waszej i waszych gości pamięci. W obecnych czasach mamy pełna gamę tortów do wyboru, zarówno jeśli chodzi o kształt, smak jak i oprawę artystyczną towarzyszącą jego podaniu. Zarówno firmy cukiernicze jak i zespoły i firmy proponujące atrakcje weselne prześcigają się w pomysłach jak uświetnić ten kulminacyjny moment przyjęcia weselnego.

tort-weselny z bryczką1

Poniżej przedstawię parę innych kształtów torta weselnego: okrągły, kwadratowy, sześciokątny oraz mieszany – o różnych kształtach:

koronkowy tort weselny

chabrowy tort weselny.

jesienny tort weselny.

tort weselny biało-czerwono-czarny

weselny tort z motywem zielonego storczyka i santini

kwadratowy tort weselny - różowy prezent

kwadratowy tort weselny z motywem gołąbków

tort weselny z czerwonymi gerberami.

sześciokątny tort weselny.

mieszany tort-różne kształty

Dobrze byłoby, żeby tort weselny był odpowiednio dopasowany do wizerunku Państwa Młodych oraz do motywu przewodniego wesela, jeśli taki jest. Tort weselny jest swego rodzaju wizytówką młodej pary, dlatego przy jego wyborze może was ponieść fantazja. Firmy proponujące takie wypieki posiadają na stronach internetowych swoje portfolio, które może okazać się bardzo przydatne podczas tworzenia „szkicu” waszego tortu weselnego. Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem na „wyjście do klienta” jest urządzanie mini degustacji tortów dla przeszłych państwa młodych i ewentualnie ich rodziców. Podczas takiej degustacji można posmakować różnych rodzai tortów i wybrać ten najodpowiedniejszy – najsmaczniejszy dla was.

Najlepiej wybierać firmy cukiernicze z długą, rodzinną tradycją, piekące swe ciasta według starych, sprawdzonych receptur. Smaków torta, jak i kształtów może być bardzo wiele, od głównego smaku śmietankowego, waniliowego, kakaowego, czekoladowego, po bardziej wymyślne: kawowe, adwokatowe, truflowe, pistacjowe i inne. Najbezpieczniej jest jednak wybrać smak uniwersalny, np. waniliowy lub czekoladowy, taki najchętniej będzie zjedzony przez większość z waszych drogich gości. Natomiast kształt torta to już kwestia waszej wyobraźni, modne ostatnimi czasy są torty w kształcie czekoladowej karety wraz z końmi i marcepanowymi schodami na sam szczyt torta, gdzie uwieńczeniem całej konstrukcji ulokowane są figurki państwa młodych w dwuznacznej/śmiesznej pozie.

Uroczysty wjazd torta i jego oficjalne krojenie to jedna z najpiękniejszych tradycji każdego wesela, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby niebiański smak i fantazyjny wygląd oraz cała artystyczna oprawa tej pięknej chwili na długo pozostała w pamięci waszej i waszych wszystkich gości.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.