Szczęście czy pech – czyli ślub w maju.

Maj jest jednym z najpiękniejszych, wiosennych miesięcy. Dlatego właśnie ślub w tym miesiącu może być najwspanialszym przeżyciem w waszym życiu. Dla niektórych, jednak piękno tego miesiąca nie jest przekonujące, gdyż uważają, że ślub w tym okresie przynosi pecha, a dodatkowo jest on zarezerwowany dla Najświętszej Marii Panny. Coraz częściej jednak zdarza się tak, że przyszli małżonkowie nie wierzą w tego rodzaju przepowiednie i postanawiają pobrać się właśnie w maju.

Wielu do tej pory uważa maj za miesiąc pechowy i związki małżeńskie w nim zawierane za nietrwałe. Ci bardziej podatni na przesądy przytaczają nawet przysłowie dotyczące maja: ” W maju ślub, szybki grób” i choć sama w takie przesądy nie wierzę, to osobiście znam przypadek, gdzie dwoje młodych ludzi pobrało się w maju, a po parunastu latach małżeństwa jedno z nich zaczadziło się w samochodzie i zmarło, kobieta po raz drugi wyszła za mąż i po paru latach szczęścia i miłości drugi małżonek zmarł, podczas ich wspólnych wakacji… I jak tu nie wierzyć w przesądy?

ślub i wesele w maju + fiolet

Nadal wielu wierzy w to, że sakrament małżeństwa powinien być zawarty w miesiącu, który w swojej nazwie posiada literę „r” i tu następny argument, żeby nie zawierać małżeństwa w maju, gdyż nie ma on litery „r” i nie należy przez to do tych „szczęśliwych”.

wesele w maju..

Coraz więcej jednak młodych ludzi przestaje wierzyć w ślubne przesądy i stawiają raczej na porę roku i detale jakie wyróżniają datę ślubu, albo po prostu kiedy dana sala czy zespół weselny ma wolny termin, gdyż zauważyłam, że niektóre sale weselne trzeba rezerwować dwa lata przed planowaną datą ślubu. Najlepszym sposobem na udane małżeństwo jest obopólna miłość, zrozumienie, zaufanie to są według mnie najważniejsze filary, które zawsze powinny podtrzymywać dwoje kochających się ludzi. Znam wiele par, które biorąc ślub miały literę „r” i wiele innych dobrze wróżących przepowiedni, a są już dawno po rozwodzie. Po prostu wszystko zależy od nas samych, jeśli umiemy iść na kompromisy i umiemy razem walczyć o wspólne szczęście to miłość zawsze będzie nas łączyć.

wesele w maju

Powrócę jeszcze do szczęśliwości litery „r” w nazwie miesiąca. Otóż litera „r” w numerologii ma przypisaną wibrację 9, co oznacza tak zwaną kropkę nad „i”, czyli zamknięcie cyklu. Bardziej obrazowo litra „r”, to nic innego jak szczęście na 100% dla małżonków, którzy biorą ślub w miesiącu, który w nazwie zawiera właśnie tą literę. Tak było kilka, a może nawet kilkanaście lat temu, w dobie dzisiejszej to maj jest jednym z najbardziej obleganych miesięcy ślubnych, ustępujący miejsca tylko lipcowi i sierpniowi, których jeszcze żaden z innych miesięcy nie „przebił”.

wesele w  maju-rozkwitające drzewa

To w maju wszystko na nowo budzi się do życia, pięknie pachną pierwsze rozkwitnięte kwiaty na łące, a trawa ma najbardziej intensywny kolor. Te wszystkie wspaniałe zapachy i doznania wzrokowe powodują, że ludzie są bardziej szczęśliwi i nastawieni pozytywnie do życia. I ten argument właśnie przemawia najlepiej za tym, że miesiąc maj jest odpowiednim czasem na przeżycie tej jednej z najwspanialszych chwil waszego życia, jakim jest wasz ślub. A sesja zdjęciowa w blasku majowego słońca będzie na pewno najlepszą pamiątką dla was z tego wielkiego dnia.

sesja zdjęciowa w blasku majowego słońca

Natomiast na przepowiednie pechowego miesiąca lub daty ślubu nie ma tak do końca co zwracać uwagę, bo to tylko i wyłącznie jak będziecie żyć zależy od was. Dlatego też pragnę zwrócić się do was wszystkich z prośbą, abyście pielęgnowali wasze uczucie, obdarzali się zaufaniem i szacunkiem, gdyż to jest najważniejsze, a na pewno wbrew wszelkim przesądom będziecie żyć długo i szczęśliwie. Tego wam wszystkim z serca życzę.

ślub w maju - piękna zieleń traw i drzew

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.