Szał nocy karnawałowej – jak się do niej dobrze przygotować?

Trwa karnawał, a jeśli karnawał to wspaniała zabawa. Już wielu z nas ochłonęło po balach sylwestrowych i szykują kreację na nowe wyzwania, tym razem karnawałowe. Jednak ani brokatowa suknia, ani błyszcząca biżuteria nie zrobi z was królowych i królów balu, dlatego też trzeba się dobrze przygotować i zadbać również o wygląd ciała i postawę ducha. Bardzo wielu z nas przed wyjściem zastanawia się nad kreacją i dodatkami, zapominając, że prawdziwe piękno trzeba najpierw wydobyć z siebie. Szara, zmęczona twarz nie będzie na pewno dobrze wyglądać w olśniewającej cekinowej sukni. Jesteśmy jednak w tej komfortowej sytuacji, że pod dostatkiem mamy różnego rodzajów kosmetyków i zabiegów na ciało, które pomogą nam je wcześniej zregenerować a podczas balu olśnić wszystkich swoim blaskiem.

Aby makijaż wyglądał świeżo i pięknie musimy odpowiednio wcześniej zadbać o zdrowy wygląd skóry. Najlepszym sposobem będzie peeling, następnie dobrana do typu skóry maseczka i odpowiednio nawilżający lub matujący krem. W przypadku pań, bardzo często odkrywanymi partiami ciała są plecy, ramiona i dekolt. Dlatego też odpowiednie wypielęgnowanie ich da zachwycający efekt końcowy. Do wypielęgnowania tych partii również bardzo pomocny będzie peeling oraz odżywczy balsam ujędrniający, a w dniu balu starannie nałożony fluid brązujący lub samoopalacz. Nie polecam wizyt w solarium, gdyż ciało po takim zabiegu jest nienaturalnie brązowe lub czerwone i strasznie wysuszone, a przecież nie o taki efekt nam chodzi. Jeśli w dniu „wyjścia” pojawią się jakieś nieoczekiwane krostki, najlepiej mieć w pogotowiu maseczkę z alg morskich, która wyreguluje pracę gruczołów łojowych i złagodzi stan zapalny, a nałożony w cielistym kolorze fluid zamaskuje defekty i uwydatni blask biżuterii.

Jeśli zabawa ma być wyśmienita, nie tylko wygląd zewnętrzny się liczy lecz również to jak wy się czujecie. Umysł odgrywa tu bardzo dużą rolę. Musicie zaakceptować to jak wyglądacie, czy czujecie się „lekko”, czy wasza dieta jest zdrowa i czy wybraliście odpowiedniego partnera, z którym chciałybyście przetańczyć całą noc. O ile wybór partnera pozostawiam już w waszych rękach, o tyle odpowiednio zbilansowaną dietą możemy zdziałać cuda. Dobrze zrównoważona dieta działa wspaniale nie tylko na twoje ciało ale i na umysł. Jeśli podobasz się sobie to też dobrze się czujesz. Każdy z nas wie, że owoce i warzywa są źródłem antyutleniaczy, które redukują uszkodzenie komórek. Potrawy bogate w witaminy E, C i beta karoten są najbardziej pomocne, a znajdują się głównie w: truskawkach, rodzynkach, śliwkach, czarnych borówkach, szpinaku, brokułach czy kukurydzy. Kontrolujmy co i w jakiej ilości spożywamy, ale i połóżmy nacisk na ćwiczenia, spacer lub po prostu posłuchanie relaksującej muzyki.

Kiedy już zadbaliśmy o wygląd twarzy, pleców, stan ducha i dobrą figurę możemy „klasnąć w dłonie” i dokonać rezerwacji biletów na Bal Karnawałowy, np. w Łokietku, na który już dzisiaj wszystkich Państwa serdecznie zapraszam. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebook’u.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.