Sylwester z dziećmi – jak go ciekawie zorganizować?

Jeśli jesteście wśród tych szczęśliwców, którzy noc sylwestrową spędzać będą z dziećmi nie traćcie entuzjazmu, tylko dobrze się do niej przygotujcie. Beztroski czas prywatek, balów czy „domówek” już dla was minął? Pojawienie się dzieci zmieniło w waszym życiu wszystko? Jeśli zadajecie sobie takie i inne pytania to pamiętajcie również o tym, że pojawienie się dzieci wprowadziło w wasze życie również wiele szczęścia i to wy jesteście ekspertami w dziedzinie gospodarowania czasu wolnego dzieciom. Dlatego też zorganizowanie sylwestra dla was i waszych pociech nie będzie problemem.

Pomysłów na spędzenie tej nocy z dziećmi jest wiele. Jeśli dysponujecie większą ilością gotówki można się wybrać na wspólny wyjazd np. w góry. Taki sylwester w górach warto zaplanować i zarezerwować odpowiednio wcześniej, gdyż na ostatnią chwilę trudno będzie coś znaleźć w dobrej lokalizacji i w dobrej cenie. Jeśli nasze dzieci są już większe i lubią jeździć na nartach można pokusić się o sylwestra na stoku, natomiast jeśli wasze dzieci to jeszcze maleństwa dobrym urozmaiceniem będzie np. wyprawa na termy podhalańskie, gdzie wraz ze swoimi pociechami możecie się świetnie bawić w basenach termalnych.

Kiedy dysponujecie ograniczonym budżetem po prostu pozostańcie w domu, zaproście inne znajome pary z dziećmi i przygotujcie super „domówkę”. Możecie zapowiedzieć wcześniej i wpuszczać tylko osoby, które są w przebraniu np. kowboja, księżniczki czy pirata, inną opcją może być też bal piżamowy dla was wszystkich lub tylko dla milusińskich, urozmaicony różnymi kolorowymi szlafrokami, papilotami czy wałkami na głowie. Jeśli organizujecie przyjęcie w domu zorganizujcie odpowiedni wystrój i klimat wnętrz. W pokoju, gdzie będą bawić się dzieci pozawieszajcie mnóstwo serpentyn, balonów, konfetti itp. Dobrym sposobem na zajęcie dzieciaków jest, jeśli macie taką możliwość, zostawienie jednego pomieszczenia bez dekoracji i pozostawienie tam wszelkich artykułów niezbędnych do jej wykonania, z których dzieci same udekorują pokój. W takim pomieszczeniu przygotować możecie również parę instrumentów-zabawek i innych artykułów, które wydają jakiś dźwięk, np szeleszcząca gazeta czy plastykowy kubek. Spędźcie chwilę z dziećmi i przygotujcie krótki występ dla wszystkich z użyciem instrumentów.

Organizując „domówkę” nie zapomnijcie o przekąskach, deserze i o dobrej muzyce. Dla mniejszych uczestników kolorowe kanapki, koreczki z różnego rodzaju warzyw i owoców, kolorowe napoje i desery z lukrowymi uśmiechniętymi buźkami będą najlepszym poczęstunkiem. Planując puszczanie muzyki, weźcie też pod uwagę obecność milusińskich, dlatego najlepszym wyjściem jest stworzenie przeplatanki utworów dla dzieci z największymi hitami tego roku dla dorosłych.

Jak wiele jest dzieci, tak wiele pomysłów na zabawy z nimi. Wśród najpopularniejszych są, min. liczne konkursy, gry planszowe, malowanie twarzy, kalambury, tańce i inne zabawy, które na bieżąco możecie wymyślać. A jeśli dzieci już będą nieco zmęczone zaproponować im można pooglądanie bajek, jeśli posiadacie projektor, wykorzystajcie go, będą mieć jeszcze większą frajdę oglądać bajki na dużym ekranie.

Jeśli już organizujecie u siebie przyjęcie sylwestrowe dla znajomych i dzieci sporządźcie wcześniej plan przyjęcia, aby zapewnić maksimum wrażeń zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a zabawy wymyślajcie tak żeby dzieci mogły choć przez krótki czas zając się same sobą, a wy dorośli żebyście mogli też w chwili spokoju i wytchnienia od codziennych trosk spędzić tę ostatnią noc roku. Postarajcie się zorganizować tę noc, tak aby maluchy miały co wspominać w przyszłości i chwalić się udanym i radosnym dzieciństwem.

Wesele, chrzciny czy imieniny to przyjęcia, które coraz częściej organizowane są w Święta Bożego Narodzenia
26.12.2013
Zarówno takie przyjęcia jak chrzciny, imieniny jak i urodziny coraz częściej organizowane są właśnie w pierwszy lub drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Trochę inaczej sprawa wygląda ze ślubami i weselami, gdyż funkcjonuje jeszcze w większości przeświadczenie, że ślub ma większy urok w letnie miesiące a nie zimowe, co wcale nie jest prawdą. Statystyki wskazują, że coraz więcej młodych par decyduje się też zorganizować swój ślub właśnie w zimie. Biorą oni pod uwagę nie tylko większą dostępność sal, które ich interesują ale i niższe koszty menu, orkiestry, sukni ślubnej i garnituru. Nie wszędzie jednak te koszty będą niższe, niektóre sale czy zespoły wręcz podwyższają drastycznie cenę w okresie świątecznym, gdyż jest wiele par, które chciałyby zorganizować swoje wesele w tym jedynym w swoim rodzaju okresie. Osoby grające w zespole też wychodzą z założenia, że czas świąteczny jest czasem dla rodziny i dlatego, jeżeli muszą już grać na jakimś weselu życzą sobie niebagatelne stawki za tą usługę.

Ceny kwiatów, również są wysokie w tym okresie, ale na szczęście są takie gatunki, np. róża, goździk czy margarytka, które raczej przez cały rok utrzymują się w tej samej cenie. Przecież wasz ślub ma być niepowtarzalnym wydarzeniem, które zarówno wy jak i wasi goście zapamiętacie do końca życia. Dlatego więcej na pewno znajdziemy plusów jak minusów organizacji takich przyjęć w święta. Pomyślcie, jak piękna może być zimowa sceneria w której wasza sesja zdjęciowa będzie bajeczna. Organizując przyjęcie okolicznościowe lub ślub w górach liczyć możemy na piękne krajobrazy i wspaniały klimat, który uświetnić możemy np. zorganizowaniem kuligu w saniach z pochodniami lub pokazem sztucznych ogni.

Wielkim plusem organizacji przyjęcia okolicznościowego w święta jest to iż wszelkie potrawy będą już przygotowane i zaoszczędzi to wam krzątaniny w kuchni a gościom da możliwość „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”, czyli świętować święta i waszą uroczystość w jednym dniu. Zorganizowanie wesela w sylwestra jest też dobrym pomysłem, gdyż miło byłoby się bawić na zabawie sylwestrowej, która byłaby równocześnie waszym przyjęciem weselnym.

Planujący zorganizowanie przyjęcia okolicznościowego lub wesela w święta lub w sylwestra musicie zebrać wszystkie za i przeciw i zdecydować, ale ja jestem zdania takiego, iż ślub w zimowej scenerii może być równie piękny jak w lecie, a może i piękniejszy.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.