Suknia ślubna z kokardą czy kolorowym dodatkiem

Nurt pośredni w ślubnej stylizacji daje wiele możliwości zarówno w fasonie sukni ślubnej jak i kolorowych dodatkach. Najmodniejsze suknie 2014 roku zawierają przede wszystkim kokardę z tyłu lub pas w kolorze np. fuksji wiązany na kokardę z przodu. Wszystkie te modowe zabiegi w dużej mierze zależą od was samych, w jakiej stylizacji to wy, przyszłe panie młode dobrze będziecie się czuły. Nie chodzi przecież o to aby wyglądać ekstrawagancko, gdy na co dzień lubujemy się w skromnych sukienkach, w takim wypadku najlepiej wybrać klasyczną biel. Jeśli jednak mamy odrobinkę odwagi i „nosimy” się „z pazurem” nie stoi nic na przeszkodzie wprowadzić w nasz ślubny strój nieco koloru.

Dobrze jest wybrać kolor przewodni wesela, jeśli będzie to kolor fuksji, mięty czy chabrów wykorzystajcie go już w stylizacji zaproszeń, dekoracji sali, kościoła i samochodu oraz obowiązkowo w bukiecie ślubnym i elemencie ubioru czy biżuterii. Przyszłe panie młode o indywidualnych osobowościach mogą pokusić się o np. buty w kolorze chabrów, do tego wpięte chabry we włosy oraz krawat w takim kolorze dla pana młodego dadzą ekstrawagancki obraz was, jako młodej pary oraz całej oprawy waszego wesela. Jeśli kolor zaznaczycie tylko w jednym elemencie, np butach może to zostać błędnie odczytane przez gości, przede wszystkim tych ze starszego pokolenia. Goście mogą pomyśleć, że pani młodej wydarzyło się coś przed samym weselem i dlatego jest w butach „z innej bajki”. Kiedy już wprowadzacie kolor róbcie to z głową, najlepiej wykorzystać go właśnie w waszej ślubnej garderobie, wystroju sali oraz bukiecie ślubnym, wtedy stworzycie spójną całość.

Dodatkowym atutem wprowadzenia koloru do sukni ślubnej może być również rzeźbienie sylwetki za pomocą wywiązanej szarfy w talii zakończonej dużą kokardą. Takie rozwiązanie optycznie was wyszczupli i podkreśli talię. Nawiązując do bardzo modnych w tym sezonie kokard wyszczególnić można parę ich rodzajów, od małych figlarnych kokardek nadających dziewczęcy charakter sukni, po duże, wystawne kokardy, których szarfy przechodzą w długi, ekstrawagancki tren. Duża kokarda z tyłu sukni o prostym, skromnym kroju doda jej charakteru a pannie młodej kobiecego uroku.

Kolejnym dowodem, że kolor w stylizacji ślubnej jest bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdanie fotografa i jego profesjonalne spojrzenie w obiektyw. Kolor ożywia nie tylko otoczenie, ale i cerę państwa młodych, podkreśla kolor oczu oraz nadaje charakteru fotografiom. Oglądając zdjęcia ślubne w których wykorzystana była np. granatowa barwa wydobyć można nawiązanie do klimatu marynarskiego, a jeśli do tego sesja jest zrobiona w porcie jachtowym lub na łódce to tworzy się swego rodzaju dzieło sztuki, które na pewno zadowoli oko najbardziej wymagającej widowni. Jeśli nie jesteście na tyle odważne żeby w dniu ślubu założyć szeroki pas w czarnym lub chabrowym kolorze a chcielibyście mieć pełną wyrazu sesję zdjęciową możecie takie barwne dodatki wykorzystać właśnie podczas sesji plenerowej. Przeważnie taka sesja wykonywana jest parę dni po ślubie i właśnie wtedy można pozwolić sobie na nutkę ekstrawagancji i wykorzystać do paru ujęć szarfę, krawat, czy kwiat w kolorze fuksji, mięty, kobaltu, granatu czy czerni.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.