Stres, obawa, czyli przedślubna trema – jak się jej pozbyć?

Im bliżej dnia ślubu tym większy poziom hormonów szczęścia. Czując podekscytowanie, szczęście i wiele innych pozytywnych emocji, przed samym dniem ślubu pojawić się mogą te bardziej negatywne, jak obawa przed wspólną przyszłością, stres i przedślubna trema. Najważniejsze wtedy dla was będzie zachować spokój i nie dać się „zwariować”. Przedślubny stres nie może wziąć „góry” nad waszymi pozytywnymi emocjami, jakimi są radość ze wspólnej drogi na jaką wkraczacie.

Najlepszym podejściem w dniu waszego ślubu i wesela jest założenie sobie, „że jest to wasz dzień i nic i nikt go wam nie zepsuje”. Pozytywne nastawienie jest tu najważniejsze, nie możecie myśleć o negatywnych wydarzeniach z waszego życia tylko o tych najpiękniejszych jakie was spotkały i jakie będą was nadal spotykać.

pozytywne nastawienie Państwa Młodych

Ludzie są podatni na stres i tak jak „ziewanie” jest on bardzo zaraźliwy, dlatego też starajcie się go nie okazywać, żeby nie powiększać grona zestresowanych ludzi. Powtarzajcie sobie, że jest to najpiękniejszy dzień waszego życia i w tym dniu myślicie tylko i wyłącznie pozytywnie.

Ślub i wesele to jedno z najbardziej oficjalnych spotkań, podczas którego oficjalnie wyznajecie sobie miłość i publicznie przyrzekacie być ze sobą „na dobre i na złe”, takie wystąpienia dla jednych są bardzo krępujące, wręcz blokujące mowę i wszelkie odruchy, a dla innych bardzo pomocne i napędzające do pozytywnego działania. Jedni nie mogą powstrzymać się od płaczu, inni są tak wzruszeni, że nie mogą przepowiedzieć słowa. Jednak wszyscy goście są zawsze na swój sposób wyrozumiali i wiedzą, że jest to wasz jedyny w swoim rodzaju, najważniejszy dzień.

wzruszające momenty Pary Młodej

Dlatego też istnieją trzy sposoby na zminimalizowanie uczucia przedślubnego stresu. Pierwszy to świadomość tego, że jest was dwoje i jedno na drugim może w każdej sytuacji polegać, drugi to pozytywne nastawienie w tym wielkim dla was dniu, trzeci to perspektywa wspaniałej przyszłości jaka was czeka i pozytywne myślenie, że od tej pory będzie już tylko lepiej. Te trzy sposoby pozwolą wam na zminimalizowanie stresu i przeżycie tego wielkiego dnia w radości i szczęściu.

Pocałunek miłości Państwa Młodych

Najważniejsze jest to, że u twego boku jest ta druga osoba, która trzyma cię za rękę i razem z tobą wkracza w nowe, wspólne życie. Patrząc na jej twarz i widząc na jej uśmiech, stajemy się błogo spokojni, czujemy radość i to, że jest ktoś kto kocha nas nad życie. Takie doznania są bardzo pomocne w wielu stresujących i tremujących sytuacjach.

Pozytywne nastawienie, to połowa sukcesu. Drugą połową musicie zająć się sami. Jeśli czujecie, że zaczyna was „zżerać” stres, pomyślcie o cudownych chwilach jakie już przeżyliście wspólnie w narzeczeństwie, a wtedy będzie tylko łatwiej utrzymać nerwy na wodzy i zachować spokój.

trzymanie się za ręce Państwa Młodych

Podczas przysięgi lub innego, wzruszającego momentu w tym dniu pokazać się może łezka w oku, ale nie przejmujcie się to bardzo dobra oznaka waszego szczęścia, wywołująca niekontrolowane emocje. Bardzo mocno wzruszające się panny młode powinny jedynie uważać nieco na swój makijaż, który może odrobinę ulec zniszczeniu podczas takich wzruszeń.

zakładanie obrączki -wzruszające momenty

Perspektywa wspólnego życia, mieszkania i spędzania wspólnie każdej wolnej chwili, może was motywować, a innych wręcz przerażać. Dlatego ważne jest wzajemne wspieranie i zapewnianie, że odtąd razem będzie dobrze, a nawet lepiej jak było do tej pory, nie ważne gdzie i w jakiej sytuacji się znajdziecie. Od teraz wszystkie wasze smutki i niepowodzenia dzielić możecie na dwoje, co daje poczucie bezpieczeństwa i nieocenionej miłości, którą się darzycie.

wszędzie szczęśliwi - razem

Wszystkim wam przygotowującym się do tego wielkiego dnia i wspólnej przyszłości życzę powodzenia, wielkiej miłości i szacunku oraz umiejętności trzymania nerwów „na wodzy”.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.