Śmieszne i mniej śmieszne wpadki ślubne – mieliście okazję być świadkami którejś z nich?

Wpadki ślubne to jeden z najciekawszych tematów krążący wśród gości uczestniczących w weselu, ale i tych byłych i przyszłych państwach młodych. Ci, którzy już przeżyli swoje wesele z wpadką mogą swobodnie „odetchnąć” i nic więcej tylko wspominać z uśmiechem na twarzy przeżyte zdarzenia. Ci natomiast, którzy przygotowują się do planowania swojego ślubu i wesela mogą przeczytać powyższy artykuł ku przestrodze. Będziecie już wtedy bardziej uwrażliwieni na różnego rodzaju wpadki, którym można zapobiec.Nieświadomych ludzkich nietaktów, ale i złośliwości rzeczy martwych można mnożyć setki przypadków.

Jednymi z wieloma przykładów ślubnych wpadek mogą być np.: fałszujący organista lub chórek, „nietrafiony” opłatek do ust panny młodej, lądujący w jej obfitym dekolcie, splamiona biała koszula pana młodego winem ze złotego kielicha, upadek obrączki nakładanej na palec drugiej osoby drżącą ręką, pomyłka podczas składania przysięgi małżeńskiej, dzieci niosące welon i kłócące się, aż wreszcie urywające welon i niszczące fryzurę panny młodej, tort o smaku kokosowym zamiast orzechowym, kończący się upadkiem i odsłonięciem tego i owego wślizg panny walczącej o bukiet panny młodej, brak prądu podczas pierwszego tańca lub nie ta piosenka, na którą umawiali się wcześniej państwo młodzi z zespołem. Takich nietypowych wpadek można by było wymieniać tu jeszcze wiele więcej, każdy kto był świadkiem przynajmniej paru z nich wie dobrze, że po latach obracają się one w pełne śmiechu opowieści podczas spotkań z uczestnikami imprezy.

Następnym przykładem wpadki, nieco mniej przyjemnej jest np. utrata przytomności podczas upalnego dnia przez pana młodego lub świadka. Do klasycznych wpadek podczas przyjęcia można zaliczyć wpadki podczas tzw. „oczepin”, gdy „podpici” kawalerowie huśtają pannę młodą, nie zważając na sufit, żyrandol ani wentylator.

Jeśli już przydarzy wam się któraś z wyżej wymienionych wpadek lub jakaś inna, nie zamartwiajcie się zbytnio tym faktem, gdyż wszyscy ci, którzy już je przeżyli twierdzą, że w pamięci pozostają jedynie humorystyczne wspomnienia i powody do rozmów przy świątecznym stole.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.