Ślubne rocznice i ich znaczenia.

Piszę i piszę o ślubach, weselach i w koło to samo, a przecież ślubne rocznice są równie ważne. Dlatego właśnie w tym artykule skupię uwagę na znaczeniu poszczególnych rocznic, oraz co można wręczyć w prezencie w daną rocznicę. Dzień waszego ślubu był bardzo ważnym dniem dla was obydwojga, dlatego warto tą datę zapamiętać na całe życie i w każdym następnym roku odpowiednio ją celebrować. Czasami trudno jest wytrwać w dozgonnej miłości do drugiej osoby, darzyć ją szacunkiem i cierpliwością, ale trzeba włożyć w to tyle siły ile tylko damy radę i starać się żyć w szczęściu i wielkiej miłości, gdyż to tylko ona wszystkiemu wierzy i we wszystkim pokłada nadzieję.

Chociaż większość z nas zna poszczególne nazwy rocznic i wie, że po pięćdziesiątej rocznicy ślubu są złote gody, to nie każdy wie, że po czwartej są kwiatowe gody, a po jedenastej stalowe. Nie zależnie od tego która rocznica i jakie gody, ale ważne żebyście się kochali i w większym gronie lub we dwoje celebrowali wasze rocznice.

ślubny album ze zdjęciami

Pierwsza rocznica ślubu to rocznica papierowa. Jak sama nazwa wskazuje najdelikatniejsza, szybka do zniszczenia, gdyż każdą miłość jak kartkę papieru można szybko zniszczyć. Jednak to tylko metafory, im więcej rocznic tym wasza miłość będzie mocniejsza, a w ramach pierwszej, jako podarunek dla drugiej połowy można zamieścić krótki artykuł w gazecie ze zdjęciem, bukiet z papierowych kwiatów czy album z waszymi wspólnymi zdjęciami.

artykuł w gazecie

ślubny album ze zdjęciami.

Druga rocznica to bawełniana. Bawełna to materiał nieco trwalszy jak papier, co świadczy o coraz większej i trwalszej miłości. W dzień bawełnianej rocznicy warto obdarować się nawzajem np. podkoszulkiem z wydrukowanymi na nich życzeniami lub wyznaniem swej miłości, dobrym pomysłem są również bawełniane piżamy lub poduszeczki z pasującym do okazji nadrukiem.

podkoszulki z nadrukiem

życzenia na poduszkach, torebkach, fartuszku itp.

Trzecia rocznica to rocznica skórzana. Dużo trwalsza i mocniejsza jak papier i bawełna. Pomysłów na prezenty ze skórą w roli głównej jest wiele, od weekendu w spa, gdzie możecie się zrelaksować i zadbać o ducha i ciało, zakupu paska do spodni z naturalnej skóry, po bardziej ekstremalne wyznania waszej wielkiej miłości wytatuowane na ciele.

skórzany pasek

tatuaż w prezencie na skórzaną rocznicę ślubu

Czwarta rocznica to kwiatowa. Panie, które kochają kwiaty powinny dostawać je bez okazji, ale w taką rocznicę to już mus, wasz ukochany musi się postarać o piękny bukiet waszych ulubionych kwiatów. Ci bardziej romantyczni mogą zamówić bukiet z kwiatów, które wasza wybranka miała w ręce w dniu ślubu, będzie na pewno miło zaskoczona.

bukiet kwiatów

A dla męskiego grona propozycja może być spacer do parku pełnego pięknych kwiatów lub do ogrodu botanicznego, gdzie podziwiać możecie wspólnie piękne i niecodzienne okazy kwiatów i innych roślin.

spacer po ogrodzie botanicznym

Piąta rocznica to drewniana. Wasza miłość, jak stare, duże i mocne drzewo. Co romantycznego można odnaleźć w drewnie? Otóż bardzo wiele, dla pani zamówić możecie ręcznie zdobioną drewnianą szkatułkę na biżuterię lub inne drobiazgi, dla pana dobrym pomysłem może być drewniany model samolotu do sklejania lub skrzyneczka z ulubionym trunkiem, a w środku z wypisaną dedykacją lub wyznaniem miłości.

ręcznie zdobiona szkatułka na biżuterię

skrzynka na wino

Szósta rocznica to rocznica cukrowa, jak sama nazwa wskazuje jest to najsłodsza rocznica ze wszystkich. Nad prezentem na nią nie trzeba długo myśleć.

tort dla męża

Pani może upiec ulubiony tort dla męża, a on w zamian zrobić najpyszniejszy deser dla swej żony lub zabrać ją do spa na czekoladowy masaż.

masaż czekoladowy

Pudełeczko ręcznie robionych czekoladowych pralinek lub wyprawa do fabryki czekolady również będzie dobrym pomysłem.

Siódma rocznica to miedziana lub wełniana. Zarówno miedź jak i wełna to już bardzo trwałe tworzywa, które można porównać z waszą miłością. Statuetka wykonana z miedzi z wygrawerowaną rocznicą, którą właśnie świętujecie lub ciepłe, wełniane skarpety lub rękawiczki, które na długie, zimowe wieczory będą jak znalazł.

statuetka na stół Państwa Młodych

wełniane skarpety

Ósma rocznica to blaszana, brązowa lub spiżowa. W ramach rocznicowego żartu mąż żonie może zakupić blaszkę do pieczenia ciast lub dwie blaszane przywieszki na łańcuszek np. z brązu na których wygrawerowane będą wasze inicjały, rocznica którą świętujecie lub wasze podobizny.

blacha na ciasto

blaszka - nieśmiertelnik

Dziewiąta rocznica to generalska lub gliniana. Warto na tą rocznicę zakupić zestaw do lepienia naczyń z gliny. Na pewno nie jeden z was pamięta scenę z kultowego filmu „Uwierz w ducha”, gdzie główni bohaterowie lepią garnki z gliny. Naczynia wykonane przez was długo będą cieszyć wasze oczy i przypominać o tej dziewiątej rocznicy, a w przyszłości, kiedy już na świat przyjdą wasze dzieci będą miały nie lada zabawę z taką maszyną.

lepienie garnków z gliny

Dziesiąta rocznica to rocznica cynowa lub aluminiowa. Dziesięć lat z drugą osobą to już o czymś świadczy. Warto przy tej okazji pomyśleć o odnowieniu waszej przysięgi małżeńskiej, takie doświadczenie może być najlepszym prezentem jaki kiedykolwiek dostaliście od swej drugiej połowy.

odnowienie przysięgi małżeńskiej

Taką okrągłą rocznicę świętować możecie również na wyjeździe, zorganizujcie sobie weekendowy wyjazd do jakiegoś polskiego kurortu lub do miasta zakochanych Paryża.

wycieczka do Paryża.

Wspomnienia jakie przywieziecie z takiej wyprawy pozostaną na pewno na długo w waszej pamięci. Jeśli chcielibyście dopełnić szczęście materialnym prezentem możecie zamówić cynowy zegar, który odliczał będzie wasze następne minuty szczęścia.

Kolejne rocznice to: 11 – stalowa, 12 – jedwabna, 13 – koronkowa, 14 – kości słoniowej, 15 – szklana, 20 – porcelanowa, 25 – srebrna, 30 – perłowa, 35 – koralowa, 40 – rubinowa, 50 – platynowa lub złota, 55 – szmaragdowa, 60 – diamentowa, 65 – żelazna, 70 – kamienna, 75 – brylantowa. Prezenty, jakie możecie wymyślić w ramach kolejnych rocznic dla swej drugiej połowy pozostawiam już waszej inwencji twórczej.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.