Ślubne rękawiczki – elegancki dodatek.

Każda panna młoda w dniu swojego ślubu chce być piękna i wyglądać olśniewająco, zwłaszcza dla swojego ukochanego. Aby tak się czuła i tak wyglądała musi posiadać szereg akcesoriów i dodatków, które dodadzą jej uroku. Pośród wielu dodatków, bardzo ważną rolę odgrywają właśnie rękawiczki na dłonie, ewentualnie nakładki na ręce, które specjalnymi koralikami zahaczone są tylko za jeden palec panny młodej. Białe rękawiczki w sposób oryginalny podkreślają kobiecość, dlatego warto o nich pomyśleć podczas dobierania dodatków do ślubnego stroju.

ślubne dodatki..

Rękawice są czymś znanym, nie tylko w kwestii założenia do wykonania pewnej pracy ale przede wszystkim pod względem estetycznego wyglądu. Są one symbolem miłości i przetargowych uścisków, ciężkiej pracy, ludzkiej siły oraz delikatności. Są one zarówno ozdobą dłoni jak i rzeczą chroniącą je przed zimnem i ciężką pracą.

ślubne dodatki

ślubne akcesoria - bukiecik, rękawiczki

Mały szkic historyczny. W dawnych latach rękawiczki były bardzo ważnym elementem zalotów oraz sygnałem wyzwania do pojedynku swego rywala, któremu to rzucano właśnie rękawicę. Zarówno w XVIII jak i XIX wieku rękawiczki były podstawową częścią damskiej garderoby nie tylko panny młodej, ale i wszystkich gości uczestniczących w przyjęciu weselnym. Każda wyrachowana kobieta powinna na swych dłoniach mieć rękawiczki.

rękawiczki w XIX w.

W dzisiejszych czasach niestety rękawiczki nosimy tylko wtedy, kiedy musimy. Dobrze chociaż, że w ślubnym stroju odgrywają jeszcze taką dużą rolę, przez co pani młoda może czuć się pięknie i naprawdę kobieco.

krótkie koronkowe ślubne rękawiczki.

Każdy dodatek stroju ślubnego powinien współgrać z całością wyglądu jaki sobie wymarzyli nowożeńcy. Dlatego też bukiet, fryzura, kolor makijażu, jak i rękawiczki czy welon powinny pasować do sukni ślubnej oraz do stylu w jakim odbędzie się wasze wesele. Jeśli wasza suknia ślubna będzie bardzo mocno zdobiona rękawice powinny być proste, ale nie mniej eleganckie. Jeśli zaś suknia będzie wykonana ze zwiewnych, delikatnych materiałów dobrze jest postawić na bardziej efektowne dodatki w postaci biżuterii, dopinki do włosów, czy właśnie mocniej zdobionych rękawiczek.

bride with a mirror

Z własnego doświadczenia mogę tu poradzić, iż pięknie wyglądają koronkowe dodatki, dlatego rękawiczki z koronki czy koronkowy dekolt lub plecy w całości kreacji prezentują się naprawdę elegancko i dostojnie.

koronkowe dodatki

Sama na swych dłoniach nie miałam typowych rękawiczek, a specjalnie uszyte na tą okazję koronkowe nakładki, które pięknie współgrały z dodatkami w sukni i koronkową narzutką na jedno ramię i rękę. Taka asymetria połączona z lekko opaloną skórą stworzyła wspaniały duet.

moja ślubna koronka.

Szereg projektantów stworzyło bardzo wiele modeli rękawiczek do ślubu, które mogą być zarówno krótkie zapinane na jeden guziczek w kształcie eleganckiego brylancika czy kolorowego kamyczka, pasującego do motywu przewodniego wesela, inne mogą być średnio – długie, sięgające zgięcia łokcia lub bardzo długie wychodzące poza łokieć, sięgające przedramienia.

ślubne rękawiczki zaczepione za jednego palca

Długość rękawic należy również rozważnie wybrać, gdyż wszystko zależy od długości rękawa sukni. Jeśli nie posiada ona żadnych rękawków i ma, bądź nie ma ramiączek najbardziej odpowiednimi rękawiczkami będę te, które kończą się tuż pod pachami, jeśli wasza suknia posiada krotki rękaw lub tzw. 3/4 to najbezpieczniejsze będą krótkie rękawiczki lub te z 12 guziczkami kończące się przy łokciu. Najważniejsze jest to, aby rękaw nie nachodził na rękawiczkę, gdyż będzie to wyglądało nieelegancko.

długie ślubne rękawiczki

ślubne rękawiczki do łokcia

To czy zdecydujecie się na założenie rękawiczek do ślubu i czy będą one długie czy krótkie, koronkowe, bogato zdobione czy delikatnie zależy tylko od was. To wy musicie się w nich czuć komfortowo i pięknie, dlatego życzę dokonywania samych trafnych wyborów co do dodatków, które założycie w ten jedyny w swoim rodzaju dzień waszego życia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.