Ślubne emocje, czyli śmiech i łzy

Ślub to jedno z niewielu wydarzeń podczas którego zaobserwować możemy całą gamę emocji, od śmiechu, okrzyków radości, poprzez wzruszenie i łzy. Śmieją się i często też płaczą zarówno państwo młodzi, jak i goście oraz rodzice. Podczas ceremonii zaślubin jak i samego przyjęcia jest wiele momentów podczas których można się głęboko wzruszyć. Do takich momentów należą na pewno: błogosławieństwo, przysięga małżeńska, podziękowanie rodzicom za trud wychowania oraz zorganizowanie przyjęcia weselnego.

Fotograf i kamerzysta mają nie lada wyzwanie uchwycić te wszystkie emocje w swoim obiektywie. Każdy profesjonalista nie opiera się tylko na wyglądzie zewnętrznym młodej pary, czy wystroju sali lecz głownie na ludzkich emocjach, które pokazują radość i wzruszenie na twarzach ludzi. Zadanie to jest bardzo trudne do zrealizowania, ale kto dobrze się odnajduje w swoim fachu na pewno sobie z nim poradzi. Wspaniałą zabawę i czerpaną z niej radość przez gości najlepiej uchwycić w ruchu, taniec najlepiej odzwierciedla emocje ludzi. Jest wiele technik fotografii ukazujących ruch bawiących się ludzi, min. może to być tzw. efekt „zamrożenia”, czyli zatrzymania wyraźnego bawiących się gości, druga technika to ukazanie wyraźnego tła i rozmazanego obiektu, oraz trzecia technika to wyostrzenie obiektu ukazanego na rozmazanym tle. Emocje towarzyszące wzruszeniu, takie jak łzy najlepiej uwiecznić na zdjęciu „wyostrzoną” twarz, robiąc jej po prostu portret. Bardzo często małżonkowie czy rodzice przeglądając taki album już po wszystkich uroczystościach ponownie wzruszają się na widok tak pięknych pamiątek z tego najważniejszego dnia w ich życiu.

Jeśli znaczną część finansową przyjęcia weselnego rodzice „biorą” na siebie warto w ferworze przedślubnych przygotowań zorganizować dla nich jakiś upominek, który najlepiej wręczyć podczas jego trwania. Od najmłodszych lat wiemy, że cieszą się oni z nawet najmniejszej rzeczy wykonanej własnoręcznie specjalnie dla nich. Dlatego też taki prezent możecie wykonać sami lub poszperać w internecie i poszukać co teraz jest na „topie”. Na pewno ostatnimi czasy bardzo modne są słowa podziękowania wypisane laserem na szkle w postaci serca, książki czy innej statuetki najlepiej z waszym zdjęciem. Taki prezent będzie wspaniałą pamiątką, podczas wręczania której rodzice będą bardzo szczęśliwi i na pewno bardzo wzruszeni. Dobrym pomysłem jest również zadedykowanie i wspólne odśpiewanie ulubionej piosenki rodziców, wtedy łzy szczęścia i wzruszenia zarazem gwarantowane.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.