Ślubne blogi źródłem nietuzinkowych pomysłów.

Każdy z nas chciałby, aby dzień jego ślubu i wesela był najpiękniejszym dniem w jego życiu. Na pewno nie jedna z was i nie jeden dużo już wie o organizacji wesela z wielu ślubnych portali, których coraz więcej ukazuje się w sieci. Jednak dobrze znaleźć sobie takiego ślubnego bloga w którym wszystkie te sprawy, począwszy od zarezerwowania sali, fotografa, kamerzysty, dekoratorki, samochodu, makijażystki, po przez wybór menu, sukni ślubnej, garnituru, dodatków, bukietu i fryzury będą opisane po kolei i poparte wieloma graficznymi przykładami. Każdy z nas mając sporządzoną listę spraw do załatwienia jest „o niebo” spokojniejszy i do tego głównie służą właśnie blogi ślubne.

ślubny blog - zbiór pomysłów

Na ślubnych portalach znaleźć możecie różnego rodzaju inspiracje, łącznie z wyszczególnieniem okresów czasowych jakich należy się trzymać dokonując rezerwacji różnego rodzaju usług ślubnych. Oczywiście są i tacy, którzy do organizacji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, a później ślubu i wesela wynajmą specjalizujące się w tych dziedzinach firmy, ale takie sfinalizowanie dnia ślubu to według mnie nienajlepszy pomysł.

wieczor panieński

po wieczorze panieńskim

Również z taką firmą trzeba usiąść, wszystko wybrać z wielu propozycji lub nawet jechać w pewne miejsca, żeby na żywo zobaczyć gotowe projekty lub sale weselne.

wybór sali weselnej

Dlatego taka droga nie jest do końca taka prosta. Moim, skromnym zdaniem nie ma nic piękniejszego jak wspólne wybieranie, podejmowanie decyzji co do wielu ślubnych konkretów z przyszłym małżonkiem, to swego rodzaju docieranie się, sprawdzenie jak będziecie się wspólnie w przyszłości dogadywać. Dlatego taki blog ślubny nie pozwoli wam niczego przeoczyć, śledząc go będziecie mieli orientację zarówno w najmodniejszych trendach jak i kosztach w jakich różnego rodzaju usługi są wykonywane. Ponieważ zarówno zespół weselny może być w kosztach rzędu 2000zł, jak i w 10000zł, czy np. weselne menu może być w kwocie 130zł za osobę, a może być i 350zł i więcej, to wszystko zależy od ilości osób grających i śpiewających – w przypadku zespołu, oraz w zależności od ilości ciepłych dań, dodatkowego alkoholu czy ciast – w przypadku menu weselnego.

zespół weselny paroosobowy

weselne menu

menu weselne

Takich rozbieżnych sytuacji może być wiele, dlatego dobrze mieć jakikolwiek pogląd w tej dziedzinie, aby nie zostać przez którąś firmę najzwyczajniej oszukanym.

Coraz częściej planowaniu uroczystości ślubu i wesela towarzyszy od pierwszych chwil motyw przewodni i dlatego też warto wcześniejszej poszperać po ślubnych blogach, choćby tylko po to aby poznać aktualne trendy i wybrać coś dla siebie. Nie chodzi tu o to, żeby robić swoje wesele na wzór kogoś innego, tylko o to, aby się zainspirować i spośród wielu propozycji wybrać coś odpowiadającego waszym gustom. Ślubnych motywów jest bardzo wiele, poczynając od tematycznych wesel w klimacie np. lat 80-tych, czy w stylu eco lub vintage, na odpowiadającym porą roku kończąc.

wesele w stylu lat 80-tych

Nakrycie talerzy w stylu eco jest również ciekawe:

nakrycie talerza w stylu eco

A tablice z napisami w stylu vintage również przykuwają uwagę:

wesele w stylu vintage

Motywem przewodnim w którym rządzi pora roku jest np. wesele w Święta Wielkanocne:

wesele w Wielkanoc

Taki motyw pojawia się od samego początku, już wysyłane zaproszenia nawiązują do stylu w jakim odbędzie się wesele, następnie dekoracja samochodu, sali weselnej, stołu państwa młodych, styl sukni ślubnej no i oczywiście nawiązanie do motywu przewodniego w weselnym menu, w potrawach oraz sposobie ich podania. Takich ślubnych motywów jest dużo jak dużo jest możliwości wyboru zespołu weselnego lub DJ-a, ślubnego bukietu, który może mieć zarówno różne kształty jak i zrobiony może być z przeróżnych kwiatów i towarzyszących im dodatków.

bukiet ślubny - dlugi

bukiet ślubny - serce

Nie masz pojęcia jaką dokładnie posiadasz figurę? Czy jest to klepsydra, gruszka a może jabłko, każdy detal danej figury na pewno będzie opisany w dobrym ślubnym blogu, łącznie z przykładowymi zdjęciami sukni ślubnych odpowiadającymi danemu stylowi.

suknia ślubna dla kobiety w typie klepsydry

Jeśli jesteście tradycjonalistami to typowe polskie wesele jest właśnie zbiorem wielu zwyczajów i tradycji. Jeśli zaś chcielibyście, aby wasze wesele odbyło się w nowoczesnym stylu musicie nieco poszukać, ponieważ to wszystko zależy od wielu detali. Zarówno w tradycyjnym jak i nowoczesnym weselu jest wiele takich sytuacji, które powinny być wcześniej przemyślane, min. jak i kiedy doręczyć zaproszenia, jak usadzić gości przy stole, czy wypada umieścić winietki z imieniem i nazwiskiem przy nakryciu talerza,

winietki

czy kolor czarny kojarzy się bardziej z weselem czy z pogrzebem, czy w dobrym tonie będzie zorganizowanie wesela bez alkoholu, czy wybrać gotowy wzór zaproszenia czy skomponować coś samemu i zrobić na zamówienie?

Zaproszenia koronkowe

Te i wiele innych pytań pojawiają się już w dniu w którym postanowiliście zawrzeć związek małżeński, dlatego też zlekceważenie ich może spowodować, że wasze wesele będzie następną rodzinną, typową imprezą, a nie wyniosłą uroczystością, której szczegóły zapadną w pamięci gości na długi czas.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.