Ślub i wesele w śnieżnej scenerii.

Bajkowa, zimowa sceneria to marzenie nie jednych państwa młodych, choć zwolenników letnich miesięcy jest równie dużo. Piękno zimowego pejzażu malowanego mrozem na szybach jest niepodważalne. Blask rozświetlonych świec tworzy wspaniałą, ciepłą atmosferę. Dawniej, nasi rodzice lub dziadkowie stawiali świece blisko luster, aby odbijające światło dawało wrażenie jaśniejszego pomieszczenia. Teraz świece, latarnie, pochodnie, brokatowe dodatki czy różnego rodzaju oświetlenia pomagają nam zrobić piękny nastrój i niepowtarzalna dekorację naszej sali weselnej. Świąteczny lub noworoczny okres sprzyja wykorzystywaniu różnego rodzaju elementów dekoracyjnych odpowiadających temu właśnie okresowi oraz różnych kolorów, min. czerwieni, borda, fuksji, ciemnego różu, „butelkowej” zieleni, które w połączeniu z zimową bielą lub srebrem dają niepowtarzalny efekt.

Wykorzystując zimową aurę drogę od pana młodego po panią młodą, a następnie do kościoła pokonać można zaprzęgiem konnym. Kulig z płonącymi pochodniami będzie nie lada atrakcją, a jeśli taki kulig zafundujemy wszystkim gościom, bądźcie pewni, że wasze wesele będą wspominać do końca życia. Kolejnym plusem może być również to, że większość zabawy weselnej odbędzie się przy sztucznym świetle, gdyż wielu z naszych gości dobrze się bawić zaczyna dopiero po zmroku, nie ma też letnich upałów, które nieraz utrudniały dobrą zabawę, owady latające latem też nam nie przeszkadzają.

W zimowych dekoracja najlepiej wykorzystać, jak najwięcej świetlnych iluminacji, przede wszystkim: świetlne girlandy, węże, światłowody, kule, jak i nabłyszczane materiały, które najpiękniej odbijają światło. Jeśli dobrze wybierzecie i ustawicie światło, nie będzie już potrzebne bogate zdobienie materiałami i kwiatami, gdyż dobra gra świateł da już pożądany efekt.

Do dekoracji stołów najlepiej wybrać śnieżnobiałe obrusy, tiule w kolorze dekoracji, różnego rodzaju ornamenty śnieżne, np w kształcie płatków śniegu lub gwiazdek, iskrzące srebrem kule, czy spryskane sztucznym śniegiem szyszki. Kompozycje natomiast urozmaicić można wymalowanymi na biało lub srebrno gałązkami lub jemiołą, ratanowymi kulami oraz różnego rodzaju kryształkami i koralikami. Dawniej w zimowym okresie trudniej było o piękne, świeże kwiaty, ale w dzisiejszych czasach to juz nie problem. Najpiękniej w zimowej scenerii prezentują się np.: cantedeskia, tzw. peruwiańska lilia, storczyk, goździk czy helikonia.

Biorąc pod uwagę koszty zorganizowania wesela w porze letniej a zimowej, na pewno korzystniej pod względem finansowym przedstawia się pora zimowa. Koszt wynajmu sali weselnej jest od 15% do 40% niższy zimą niż latem. Jeśli planujecie ślub tuż po nowym roku warto rozejrzeć się za dobrymi ofertami handlowymi sztucznych ogni. Taki pokaz może być wspaniałą atrakcją i po niższych kosztach, jakie musielibyście ponieść w porze letniej. Jeśli już o atrakcjach mowa, ostatnimi czasy bardzo modne stało się wykonywanie lodowej rzeźby przez utalentowanego rzeźbiarza podczas trwania przyjęcia weselnego „na oczach” wszystkich gości. Fakt wykonania takiej rzeźby, np. w postaci dwóch łabędzi z wyrzeźbionymi imionami państwa młodych i wyznaniem miłości to wspomnienie, które pozostaje w pamięci na lata.

Mała popularność zimowych ślubów daje szerokie pole do popisu, a bajeczna, śnieżna aura na pewno oczaruje wszystkich gości.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.