Ślub i przyjęcie weselne w stylu eco – co Wy na to?

Ekologia, to bardzo modny ostatnimi czasy trend. Dlaczego więc nie zorganizować ślubu i wesela w takim stylu? Kto z nas nie chciałby pozostawić pięknej, zielonej planety dla swoich dzieci, wnuków, prawnuków itd? Jeśli zadajecie sobie tego typu pytania, to znaczy, że kochacie żyć w zgodzie z naturą i ekologią. Robicie wszystko co tylko możliwe aby zadbać o naszą planetę, jednym ze sposobów jest właśnie zorganizowanie ślubu i przyjęcia w stylu ECO. Większość z nowoczesnych par coraz częściej decyduje się na tego typu uroczystości. Jeśli kochacie żyć w zgodzie z naturą, a Waszym motywem przewodnim jest ochrona środowiska to, to jest właśnie dla Was.

Ślub i wesele w stylu ECO nie trzyma się sztywnych reguł. To wszystko zależy tylko od Was na jakiego typu ekologiczne elementy w Waszej uroczystości możecie pozwolić. Poniżej przedstawię parę przykładów ekologicznego wykorzystania niektórych elementów w celu uświetnienia uroczystości zaślubin czy przyjęcia weselnego.

Styl ECO kieruje się przede wszystkim zasadą używania wszystkiego co nie zagraża środowisku naturalnemu i co można w naturalny sposób przetworzyć. Styl taki można zastosować zarówno w dekoracji sali, stołów, kościoła jak i w materiałach z jakich uszyta została suknia Panny Młodej czy garnitur Pana Młodego. Ekologii doszukiwać się można również w wynajętej muzyce, która powinna być akustyczna czy różnego rodzaju dodatkach: fryzurze, makijażu, biżuterii, kwiatach czy zaproszeniach. Zastawa stołowa tez może być ECO talerze z pięknych, tropikalnych liści czy kubki z wydrążonego ogórka.

Bardzo oryginalna dekoracja sali czy kościoła wykonana może być z różnych elementów bambusa, udekorowana polnymi lub egzotycznymi kwiatami i soczyście zielonymi trawami. Dekoracji stołów dopełnić mogą świeczki wykonane z naturalnej soi, które palą się dużo dłużej jak tradycyjny wosk i stwarzają niepowtarzalny klimat.

Suknia Pani Młodej powinna pasować krojem i zdobieniami do stylu wesela. Najlepszymi a już na pewno ekologicznymi materiałami z których może być wykonana to konopie czy wybielony len z różnymi dodatkami, np satyny. Różnego rodzaju motywy roślinne, np koronkowe wykończenia czy delikatne hafty są tu bardzo wskazane. Kwiaty w ręku Panny Młodej czy butonierka w klapie Pana Młodego również wykonana może być w stylu ECO, czyli polne kwiaty lub z ekologicznych upraw ułożone oczywiście przez profesjonalistkę to ostatnimi czasy hit wesel. Fryzura Pani Młodej powinna być delikatnie upięta lub włosy swobodnie rozpuszczone bez używania lakierów i chemicznych preparatów, a wpięty we włosy pojedynczy, prawdziwy kwiat doda uroku każdej Pannie Młodej. Makijaż należy wykonać z kosmetyków wykonanych z naturalnych składników i co ważne nie testowanych na zwierzętach. Zaproszenia natomiast na ten wielki dzień dobrze byłoby wykonać samemu z papieru zdobytego z recyclingu a w celu oryginalnego przyozdobienia ich wykorzystać można różnego rodzaju nasiona, suszone kwiaty czy cieniutkie patyczki bambusa.

To w jaki stylu urządzicie swój ślub i przyjecie zależy tylko i wyłącznie od Was, ale przyjecie w stylu ECO na pewno pozostanie na długo w Waszej pamięci i pamięci gości w nim uczestniczących.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.