Słodki bufet na weselu, czyli moda z zachodu na tzw. candy bar.

Obok szwedzkiego stołu, bufetu kawowego czy z napojami wyskokowymi coraz częściej można zauważyć słodkie bufety rodem z amerykańskiego wesela. Tak zwane candy bar’y są już hitem wielu polskich przyjęć weselnych. Typowe serniki, makowce i szarlotki po woli ustępują miejsca różnokolorowym pomadkom, ciasteczkom, kolorowym lizakom, muffinom, czekoladkom, żelkom a nawet tortom weselnym. Po odkryciu instytucji jaką jest konsultant ślubny, który do nas dotarł również z zachodu, candy bary robią coraz większą furorę. Ciasta naszych mam, babć i cioteczek są na pewno najpyszniejsze na świecie, ale ich wygląd, czy wyeksponowanie nie zawsze idzie w parze z „bijącym” po oczach efektem ich podania.

Przykładem takiego efektownego candy baru może być bufet słodkości w biało niebieskich barwach z chabrowymi dodatkami:

niebieski candy bar.

Candy bary są przeważnie pięknie udekorowane zgodnie z motywem i kolorem przewodnim wesela. Mogą być w odcieniach mięty, szarości, fuksji, zieleni, srebra, wszystko pod kolor dekoracji sali, ewentualnie dodatków ślubnych panny młodej, która może mieć na sobie np. buty w czerwonym kolorze. A jeśli do takiego czerwonego candy baru dołożymy świetlne iluminacje i mnóstwo świec to efekt może być naprawdę piorunujący:

czerwony candy bar

Coraz większy nacisk kładzie się na wizualny efekt zarówno wyglądu sali jak i wszystkich tematycznych bufetów na weselu. Tak kucharze jak i dekoratorzy robią już w Polsce takie cuda, które przykuwają uwagę gości i pozostawiają miłe, kulinarne wspomnienia z takiego wesela.

słodkie shoty na weselu w Łokietku

słodki bufet na weselu w Łokietku

Mini torty, które już wcześniej zrobiły furorę na polskich przyjęciach również bardzo często znajdują miejsce na takich candy barach.

mini torciki na candy bar

Jednak ci bardziej tradycyjni państwo młodzi nie muszą wcale rezygnować z efektownego wjazdu torta weselnego z płonącymi racami. W takim wypadku efektowny bufet ze słodkościami będzie tylko dodatkową atrakcją nie tylko dla najmłodszych uczestników wesela ale też tych najstarszych gości.

Jeśli wasze wesele planujecie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, to właśnie ten czas może stać się super pomysłem na motyw przewodni waszego wesela. Taki świąteczny bufet ze słodkościami będzie na pewno miłą niespodzianką:

Bożo-Narodzeniowy candy bar.

Piankowy candy bar w bardzo modnym odcieniu pudrowego różu, na pewno przykuje uwagę gości, a słodkości z takiego bufetu będą wszystkim bardzo smakować:

piankowy candy bar

Gdy na miejsce waszego przyjęcia weselnego wybierzecie ogród stół z różnego rodzaju deserami jest wskazany:

candy bar w ogrodzie

Miłość jest słodka, dlatego na każdym weselu pojawić się powinien stół ze słodkościami. A jeśli to będą różnego rodzaju żelki, pianki, lentilki i inne kolorowe łakocie zrobicie furorę wśród wszystkich, nie tylko tych najmniejszych gości:

sweet love candy bar

Wszystkim Wam, którzy planujecie ten jeden z najpiękniejszych dni Waszego życia życzę dokonywania najtrafniejszych wyborów, abyście po latach, w ciepłym fotelu mogli z dumą powspominać „kawał dobrej roboty”, jaki zrobiliście przy okazji organizacji Waszego wesela.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.