Reportaż ślubny czy klasyczna sesja zdjęciowa?

Przygotowując się do ślubu bardzo często zastanawiamy się nad usługami, które będą nam potrzebne w tym wielkim dniu. Bardzo często zastanawiamy się czy wynająć fotografa i kamerzystę, czy samego fotografa, czy też samego kamerzystę. Ile par młodych tyle gustów, jednak miło po latach pooglądać piękne fotografie lub obejrzeć film z tego wspaniałego wydarzenia jakim był wasz ślub i wesele.

Reportaż ślubny święci coraz większe triumfy wśród par młodych, którzy się na niego zdecydowali. Niema bowiem nic piękniejszego jak uchwycenie tych wspaniałych chwil w obiektywie aparatu. Sztuka jaką tworzy fotograf niejednokrotnie wypiera rejestracje video, a decydując się na reportaż, czyli utrwalenie również przygotowań do ślubu taki album ze zdjęciami jest najpiękniejszą z pamiątek jaką możecie sobie zapewnić. Oczywiście decydując się na ślubny reportaż warto poszukać, popytać znajomych i rodzinę, pooglądać ich reportaże i wybrać najlepszego fotografa, gdyż to tylko od niego zależeć będzie czy sesja będzie udana. Jeśli fotograf posiada bogaty warsztat i doświadczenie możemy być spokojni i poddać się jego sugestiom. Musimy mu zaufać, a na pewno późniejsze oglądanie albumu przyniesie nam satysfakcję. Reportaż tylko w małej części zawiera zdjęcia pozowane, cała reszta to „żywioł”, zdjęcia nie pozowane o największej głębi ostrości.

Profesjonalny fotograf umie nawet ująć zachwyt pojawiający się w oczach pana młodego, który po raz pierwszy widzi swoją wybrankę w śnieżnobiałej sukni ślubnej, lub łzę mamy, która „oddaje” swego jedynego syna w ręce innej kobiety. Fotografia ma moc uchwycić te najpiękniejsze chwile tego dnia, obraz video już tak nie odzwierciedla tego wszystkiego co w danej chwili przeżywamy.

Do lamusa odchodzą sesje zdjęciowe w studio fotograficznym, nadal popularne są sesje zdjęciowe w plenerze, ale na najbardziej na topie są właśnie reportaże ślubne. Oczywiście przed wyborem kierunku fotografii, jaka będzie na naszym ślubie i weselu najlepiej przedyskutować swoje wszelkie oczekiwania z fotografem, gdyż to głównie od niego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.