Prezent ślubny – odwieczny dylemat gości

Bardzo trudno jest utrafić w gusta drugiej osoby. Dlatego też wybór odpowiedniego prezentu ślubnego jest dużym dylematem dla gości wybierających taki prezent dla pary młodej. Najlepiej, jeśli już para młoda życzy sobie dostać nie tylko gotówkę ale i prezenty będące pamiątką jest zrobić rozeznanie wśród nowożeńców lub ich rodziny czy znajomych. Problem „z głowy” jeśli państwo młodzi zbierają na jakiś konkretny cel, czy to kupno mieszkania czy budowa domu i otwarcie zgłaszają chęć dostania gotówki. Jednak nie zawsze jest tak dobrze i czasem trzeba trochę wysiłku i twórczego myślenia aby wynaleźć coś przydatnego ale i oryginalnego.

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się ręczne – osobiste wykonanie bądź ozdobienie prezentu ślubnego. Jedną z technik perfekcyjnej dekoracji prezentów, bardzo popularną ostatnio jest technika decoupage. Stworzenie oryginalnego prezentu, wymaga nie lada inwencji twórczej, a wyklejanie różnego rodzaju wzorów na danym elemencie i pokrywanie ich odpowiednim lakierem daje piorunujące efekty, które zadziwią nie jedno oko pary młodej.

Najlepszym wyjściem jest lista prezentów skonstruowana przez państwa młodych i umieszczona w różnego rodzaju źródłach masowego przekazu, jak np.: facebook czy ślubna strona internetowa. Taki przekaz jest coraz bardziej popularny i wykorzystywany przez gości, którzy mogą zarezerwować dany prezent dla siebie, przez co unika się zdublowanych podarków. Jeśli natomiast państwo młodzi nie sporządzili żadnej listy a chcieliby dostać coś na pamiątkę należy trzymać się sztampy, czyli wybierać takie przedmioty, które nawet jak się zdublują będą w późniejszym czasie wykorzystane. Do takich prezentów zaliczyć można np.: pościel, ręczniki, sztućce, zestaw kawowy, zestaw obiadowy, czy filtr do wody, żelazko, blender. Bardzo dobrym pomysłem tutaj staja się coraz bardziej popularne bony podarunkowe. Taki bon można wykupić w sklepie z wyposażeniem wnętrz lub w hotelu z zapleczem spa. Taki prezent na pewno ucieszy nowożeńców, a nie jest on stricte wręczeniem gotówki.

Wybór prezentu ślubnego to odwieczny dylemat dla gości, ale poszukiwania tego wyjątkowego i zarazem przydatnego przedmiotu mogą być też dla nas nie lada przeżyciem. Któż z Was nie lubi dostawać prezentów, a na pewno najlepszym prezentem dla nas samych będą rozpromienione twarze nowożeńców, którzy będą zadowoleni z otrzymanego od nas podarunku.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.