Pomysłowe winietki weselne.

Decyzja, czy na waszym weselu wykorzystacie winietki do rozmieszczenia gości, czy też nie, należy tylko i wyłącznie do was. Nowocześni państwo młodzi nie będą mieli problemu z podjęciem decyzji, gdyż rozlokowanie gości przy stołach jest zarówno bardzo eleganckie jak i pomagające zachować porządek na sali. Ci bardziej konserwatywni państwo młodzi lub ich rodzice, nigdy nie pozwolą na wprowadzenie winietek na stoły, gdyż jest to wręcz narzucanie woli gościom, którym nakazuje się gdzie mają siedzieć. Według nich to nie jest w dobrym tonie, ponieważ nie każdy członek rodziny chce siedzieć z innym przy tym samym stole, i… wtedy mamy problem. A tak, każdy siada gdzie mu się podoba i z kim mu się podoba. Moim skromnym zdaniem, w dzisiejszych czasach winietki są jak najbardziej na miejscu, a jeśli połączymy winietkę razem z prezentem dla gości w postaci np. sadzonki drzewka lub kwiatka, to na pewno takie wesele będzie miło wspominane przez wszystkich.

Gdy na wejściu do sali dodatkowo postawimy sztalugę z informacją, kto przy jakim numerze stolika ma zasiąść, to tym samym wykluczymy błądzenie gości po sali szukających swego nazwiska.

sztalugi na wesele

Dobrym pomysłem jest również ułożenie wszystkich winietek przy wejściu do sali, wtedy każdy gość po kolei zabiera ze sobą swoją winietkę, na której ma wszystkie niezbędne informacje: swoje imię i nazwisko oraz numer stolika przy którym powinien usiąść. Takie winietki nie narzucają miejsca przy stole, tylko informują o numerze stolika, zatem goście mają swobodę wyboru obok kogo sobie usiądą.

winietki z motywem przewodnim na stole przed wejściem

winietki na stole przed wejsciem.

Winietki mogą przybierać najróżniejsze formy, od klasycznych kartoników z wydrukowanymi na nich godnościami gości, po małe karteczki przypięte np. do jabłka, czy zaczepione do gałązki mini drzewka lub kwiatka czy szyszki.

winietki w kwiatkach

Przeważnie znajdują się obok nakrycia lub na talerzu gościa, przez co w czytelny sposób pokazują gdzie należy usiąść.

klasyczne winietki

Jeśli wasze wesele odbędzie się jesienną porą to winietka przyczepiona do mini dyni lub do mandarynki, która jest np. motywem przewodnim będzie bardzo ciekawe, a dodatkowo będzie pełnić funkcję dekoracyjną stołów.

nazwiska gości na dyniach

winietki z mandarynkami

Większe, fantazyjnie wydrążone dynie można wykorzystać również do stworzenia wspaniałej atmosfery, gdyż blask pochodzący od dużej ilości świec stwarza niepowtarzalny klimat, zwłaszcza po zmroku. Jeśli np. zamiast halloweenowych rzeźb wydrążycie w dyni postać pani i pana młodego lub wasze inicjały i obrączki będzie to na pewno wspaniały efekt, nie kojarzący się ze świętem duchów.

dekoracja z dyni na weselu

dyniowe dekoracje na weselu

wyrzeźbione obrączki na dyni

Innym pomysłem na winietki jest wesele tematyczne, np. związane z wakacjami lub krajami gdzie podróżowaliście w narzeczeństwie. I tak nazwiska gości mogą pojawić się na muszelkach, a stoliki zamiast numerów mogą posiadać nazwy krajów gdzie wspólnie byliście.

tematyczne winietki

Pudełeczka z migdałami lub czekoladkami, a na nich widniejącymi nazwiskami gości są również miłą niespodzianką, a łączą w sobie i winietki i przy okazji prezenty, przez co możemy nieco przyoszczędzić i tak już „mocno” nadszarpniętego budżetu.

winietka i prezent 2w1

winietka i prezent dla gości

Słodkie winietki są również bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników waszego przyjęcia.

słodkie winietki

Pomysłów na winietki jest bardzo wiele, przykładem mogą być również egzotyczne liście, na których to właśnie wypisane są nazwiska gości lub kawałek drewna w którym wypalone są lub wyrzeźbione nazwiska. Wszystko zależy od motywu przewodniego waszego wesela i kolorystyki w jakiej chcecie udekorować salę i stoły.

winietki motylki, kolor przewodni fiolet z zielenią

Najlepiej motyw i kolor przewodni obrać już podczas wybierania zaproszeń na wasz ślub, przy tej okazji zamówić można odrazu wydrukowane winietki.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.