Pokrowce na krzesła – dekoracyjna elegancja czy zbędny wydatek?

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu niejednego z nas. Każda przyszła Panna młoda i pan młody pragną aby w tym szczególnym dniu wszystko było zapięty na przysłowiowy „ostatni guzik”. Jedną z rzeczy, które na pewno upiększają elegancki wystrój sali są pokrowce na krzesła. Wiele firm dekoratorskich posiada w swoim wyposażeniu pokrowce na krzesła i to w różnych wielkościach dopasowanych np. do wysokości czy wielkości siedliska krzesła. Są niestety też takie firmy, które po okazyjnych cenach proponują uniwersalne pokrycia krzeseł. Nie dajcie się jednak zwieść tym firmom, gdyż krzesło ubrane w taki pokrowiec wygląda nieestetycznie, ponieważ jest albo za długie albo za krótkie, albo po prostu bardzo trudno upiąć je kokardą tiulową na krześle.

Identyczna sytuacja może nas spotkać, gdy zamawiamy pokrowce w internetowych wypożyczalniach. Konkurencyjna cena potrafi bardzo szybko zwieść, gdyż sprzedaż internetowa opiera się jedynie na walce cenowej. Dodatkowo zapłacić trzeba wysokie koszty przesyłki kurierskiej, gdyż 100 czy 200 pokrowców może ważyć naprawdę dużo, a koszty przesyłki uzależnione są głównie od wagi. Zamawiając w firmie dekoratorskiej lub przez internet upewnijcie się czy aby na pewno pokrowiec taki zawiera również tiulową kokardę w kolorze dekoracji w cenie, czy trzeba będzie dodatkowo za nią zapłacić. O dodatkowych, bądź ukrytych kosztach możecie się dopiero dowiedzieć w trakcie wykonywania dekoracji.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zorganizowanie przyjęcia weselnego w domu weselnym lub restauracji. Instytucje takie, już w większości posiadają w swoim wyposażeniu pokrowce na krzesła idealnie dopasowane do wysokości i rozmiaru siedliska. Rezerwując salę warto zapytać o możliwość wykorzystania takich pokryć i o szczegóły związane z wynajmem. Upewnijcie się czy wypożyczenie takiego pokrowca jest już w cenie, czy są dodatkowo płatne, jeśli tak to w jakiej kwocie i czy kokardy w kolorze dekoracji są również dodatkowo płatne.

Jeśli Wasz weselny budżet jest nieco ograniczony zrezygnujcie z pokrowców zwłaszcza wtedy gdy sala w której odbywać się będzie Wasze przyjęcie wyposażona jest w „strojne” krzesła z wysokimi oparciami. Jeśli jednak krzesła zostawiają wiele do życzenia spróbujcie zaoszczędzić gdzie indziej a zainwestujcie w pokrowce, gdyż pierwsze wrażenie Waszych gości jest … bezcenne. Krzesła ubrane w pokrowce na pewno lepiej wyglądają i dekoracja sali sama w sobie robi się bardziej elegancka. Przewiązanie takiego krzesła kokardą w kolorze dekoracji jeszcze bardziej ją uświetnia. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej stawiają na prostotę, dlatego delikatne dekoracje z żywych kwiatów do tego delikatne elementy z białego rattanu i pokrowce na krzesła to w pełni wysublimowana dekoracja sali weselnej.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.