Podziękowanie rodzicom za trud wychowania oraz przyjęcie weselne – jak go dobrze zorganizować?

Podziękowania dla rodziców, to jeden z główniejszych etapów przyjęcia weselnego. Często moment ten jest dopracowywany we wszelkich szczegółach. Przyszli Państwo Młodzi dużo wcześniej zbierają pomysły, jak urozmaicić ten moment. Jest jednak i tak, że w ferworze gorączkowych przygotowań ślubnych nie mamy na tyle czasu aby wymyślić coś ciekawego, dlatego w takim wypadku wkroczyć do akcji mogą firmy zewnętrzne. Firma taka może załatwić za nas niemal wszystko, od wybrania odpowiedniej sali, zespołu, dekoratorki, aż po zamówienie podziękowań dla gości i rodziców. Dodatkowo może nawet zaprojektować i zamówić zaproszenia ślubne, zawieszki na butelki czy przypinki dla gości ze swoimi imionami i datą ślubu. Żyjemy jednak w takich czasach, że dla większości z nas każdy grosz się liczy, dlatego też wiele nowożeńców większość przygotowań ślubu i przyjęcia przyjmuje na swoje barki w celu „obcięcia” kosztów.

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się szklane statuetki z wygrawerowanymi podziękowaniami, wierszykami a nawet zdjęciami Młodej Pary. Statuetka tak jest bardzo oryginalnym, trwałym i długowiecznym podarunkiem. Podczas projektowania takiego prezentu możecie mieć bardzo duży udział, możecie zażyczyć sobie wygrawerowanie przez siebie wymyślonej treści z datą Waszego ślubu i zdjęciem. Bardzo pięknym gestem jest zadeklamowanie do mikrofonu tego wszystkiego co wypisane zostało na statuetce, podziękować rodzicom własnymi słowami i uroczyście wręczyć prezent. Na pewno ten wzruszający moment pozostanie na długo w Waszej pamięci, pamięci Waszych gości, a już na pewno w pamięci waszych rodziców.

Jeszcze do niedawna, a na niektórych przyjęciach nadal w ramach podziękowania dla rodziców usłyszeć można znaną piosenkę „Cudownych rodziców mam”, podczas której Państwo Młodzi wraz ze swoimi rodzicami robili wspólne kółko i tańczyli w jej rytm. Jednak coraz częściej odchodzi się od tego zwyczaju na rzecz publicznego podziękowania i ewentualnie zaproszenia do tańca odpowiednio: pani młoda w pierwszej kolejności swojego ojca, a następnie ojca pana młodego i analogicznie pan młody swoją mamę, a następnie teściową. Można też odśpiewać sto lat i złożyć życzenia.

Podziękowania dla rodziców dobrze jest utrzymać w spójności z winietkami na stoły czy zaproszeniami. Miłym gestem ze strony Państwa Młodych są też podziękowania dla gości w formie słodkości, miodku czy jabłka z wyciętym nazwiskiem położonym obok nakrycia. Taki, niekiedy mały gest a może znaczyć wiele i pozostać w pamięci gości na wiele długich lat.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.