Podziękowania dla rodziców – miły zwyczaj

Podczas przyjęcia weselnego jest wiele bardzo ważnych momentów, a wśród nich podziękowanie rodzicom. Ten bardzo miły zwyczaj na krótką chwilę odwraca uwagę od Państwa Młodych, a skupia ją właśnie na rodzicach. Przeważnie to rodzice są głównymi sponsorami, pomagającymi w załatwieniu wiele rzeczy związanych ze ślubem i przyjęciem weselnym, dlatego ta chwila wdzięczności jest tu wskazana. Tradycyjne odśpiewanie sto lat, złożenie życzeń przez zespół weselny, wręczenie kwiatów przez Państwa Młodych to już często przeszłość. W dzisiejszych czasach stawiamy bardziej na życzenia wypowiadane przez mikrofon osobiście przez Państwa Młodych, wręczanie różnego rodzaju upominków oraz wyświetlanie zdjęć z dzieciństwa.

Życzenia wypowiedziane osobiście przez Państwa Młodych, w których podziękują rodzicom za ich trud, jaki włożyli w ich wychowanie czy pochwałę mamy za dobrą kuchnię, a taty, że to „złota raczka” będzie na pewno dużo lepszym i bardziej wzruszającym przeżyciem dla wszystkich, aniżeli życzenia złożone przez zespół weselny.

Upominkowe firmy prześcigają się w pomysłach, jak urozmaicić podziękowanie dla rodziców. Modnymi ostatnio stały się grawery na szkle, na którym widnieje nie tylko podziękowanie w formie wierszyka ale również zdjęcie Państwa Młodych, które staje się automatyczną, bardzo oryginalną pamiątką dla rodziców.

Poruszę tutaj również bardzo delikatną sprawę, a mianowicie sytuacja, gdy któreś z Państwa Młodych nie ma któregoś lub obydwojga rodziców. Niestety nie ma na to złotego środka, ale na pewno trzeba uprzedzić o tym zespół. Podziękowania w takiej sytuacji są często o wiele bardziej wzruszające od tych, gdy Państwo Młodzi mają obydwoje rodziców.

Dobrze jest utrzymać podobny styl zaproszeń i podziękowań, które nie muszą być bardzo wyszukane i drogie. Liczy się gest wdzięczności i serce włożone w ich wykonanie.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.