Poduszeczka na obrączki nawiązująca do stylu wesela.

Kiedyś obrączki w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego podawane były tylko i wyłącznie na wypolerowanej tacy, teraz czasy nieco się zmieniły i pary młode wybierając motyw przewodni swojego wesela starają się do niego nawiązać we wszystkich rzeczach związanych ze swoim ślubem, w jakich się tylko da. Zatem i poduszeczka na obrączki może również nawiązywać do motywu przewodniego i przybierać różne postacie, takie jak np. szkatułka, poduszeczka z morskim motywem rozgwiazdy, drewniany kuferek z wyrzeźbionymi inicjałami państwa młodych, obrączki umieszczone w gniazdku ptaka, pudełeczko przywiezione z jakiejś wakacyjnej wyprawy, które przypomina wam cudowne chwile spędzone razem i wiele innych oryginalnych pomysłów. W tym właśnie artykule spróbuję pokazać wam parę niesztampowych rozwiązań na obrączki, które sobie nawzajem założycie.

Pierwszym, innym niż wszystkie pomysłem może być umieszczenie obrączek w a’la gniazdku ptaszka, wyścielonym zielonym mchem. Jeśli motywem waszego wesela jest kolor zielony lub styl eco, takie podanie obrączek będzie wspaniałym nawiązaniem do takiego stylu.

obrączki w gniazdku ptaka z mchem

Oczywiście tradycjonaliści mogą wykorzystać standardową poduszeczkę na obrączki, przyozdobioną np. różami, która będzie wyglądać równie efektownie.

obrączki na standardowej poduszeczce

różana poduszeczka na obrączki

Drewniany motyw przewodni? Jeśli tak, to drewniane serce z przymocowanymi do niego obrączkami będzie super alternatywą standardowej poduszeczki.

obrączki na drewnianym sercu

Słodko wyglądają małe dzieci, które idą przed państwem młodym do kościoła sypiąc kwiatki i niosąc poduszkę lub szkatułkę z obrączkami.

dzieci niosące obrączki i sypiące kwiaty

Chłopiec niosący obrączki na zielonym mchu wygląda bajecznie.

chłopiec niosący obrączki na mchu

Jeśli waszą druga miłością są konie to motyw przewodni z koniem w roli głównej będzie tu na pewno na miejscu. Motyw koni możecie wykorzystać na wiele sposobów, od zaproszeń rozpoczynając, poprzez nawiązanie na poduszeczce na obrączki jak i w dekoracjach sali i stołów.

motyw przewodni konia na poduszcze na obrączki

Na pewno byliście już kiedyś na wspólnych wakacjach z których przywieźliście wiele pamiątek, które przypominają wam o wspaniałych chwilach jakie wtedy spędziliście. Wykorzystać możecie pudełeczko lub szkatułkę przywiezioną z takiej wyprawy lub rozgwiazdę, jako elementy zdobiący poduszeczkę do której przywiązane zostaną wasze obrączki.

pudełeczko na obrączki

Rozgwiazda, połączona z turkusowym kolorem może być właśnie nawiązaniem do koloru przewodniego waszego wesela, jakim będzie turkus.

poduszeczka na obrączki z morskim motywem rozgwiazdy.

Motyw washi-tape na waszym weselu? Czyli kolorowo, słodko i miło? Poduszeczka na obrączki może być również w takim stylu, wykonana z kolorowych materiałów, wspaniale nawiąże do motywu przewodniego taśmy washi-tape.

poduszeczka na obrączki z motywem washi-tape

Bardzo modne stały się śluby i wesela w stylu eco, dlatego też na takim weselu nie może zabraknąć lnianej poduszeczki, czy motywu owoca, np.truskawek.

lniana poduszeczka na obrączki w stylu eco

poduszeczka na obrączki z motywem truskawek w stylu eco

Jeśli bardzo lubicie czytać, to motyw książki i pudełeczko w kształcie książki będzie tu fajną alternatywą standardowej poduszeczki,

pudełeczko na obrączki a'la książka

natomiast lubiący w dzieciństwie bajkę „Pingwiny z Madagascaru” może wykorzystać otwierane figurki pingwinów, jako pudełeczka na obrączki.

pingwiny jako pudełeczka na obrączki

To jaki motyw przewodni wybierzecie i w czym do niego nawiążecie zależy tylko i wyłącznie od was. Mogę tu jedynie doradzić, że taka szkatułka czy drewniane serce możecie wykonać sami, własnoręcznie ciesząc się wspólnie spędzanym czasem, a goście mogą być taką formą podania obrączek miło zaskoczeni.

eleganckie pudełeczko na obrączki

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.