Pierwszy taniec – tradycyjny czy z niespodzianką?

Pierwszy taniec to po uroczystości ślubu następujący kulminacyjny moment w którym oczy wszystkich gości zwrócone są na Młodą Parę. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań przed przyjęciem, aby wyszedł on bardzo dobrze. Jedną z pierwszych czynności jest wybór piosenki lub paru utworów płynnie ze sobą współgrających. Coraz częściej widzi się po przyjęciach wchodzące trendy z zachodu. Najczęściej jest to taniec z niespodzianką, czyli Państwo Młodzi rozpoczynają taniec całkiem tradycyjnie, a gdy goście zaczynają być nieco znudzeni monotonnością rozpoczyna się istny show w wykonaniu Młodej Pary.

Powyższe show polega przeważnie na zmianie rytmu muzyki ze spokojnego utworu np. Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość” w szalone rytmy rocknroll’a, a następnie w hawajskie klimaty z kwiatowymi naszyjnikami na szyjach wszystkich gości. Taki show rozrusza niejedno przyjęcie weselne a będzie przy okazji wspaniałym wstępem do dobrej zabawy dla gości.

Warto do takiego tańca ułożyć odpowiedni układ choreograficzny i zadbać o niezbędne elementy, które będą wykorzystywane podczas show. Jeśli nie potraficie wymyślić czegoś sami wiele podpowiedzi uda wam się znaleźć w internecie, a i twórcza pomoc znajomych i rodziny może się tu przydać. Tylko w tym przypadku najlepiej o pomoc poprosić osoby, które nie będą gościć na waszym weselu, żeby nie odbierać im przyjemności z niespodzianki jaka ich czeka podczas tego występu.

Na szczęście nie jest jednak tak, że nie możemy uświadczyć na przyjęciu weselnym tradycyjnego pierwszego tańca w formie np, walca angielskiego czy wiedeńskiego. Często pojawiają się również bardzo piękne, mówiące o miłości dwojga ludzi polskie piosenki, takie jak np.: Natalia Kukulska – „Zakochani”, Sumptuastic – „Kołysanka”, Krzysztof Krawczyk – „Bo jesteś Ty” i wiele innych. Tradycja pierwszego tańca ma przecież głównie na celu pokazanie kochających się ludzi, którzy w tańcu okazują swoją miłość do siebie. Taniec ten powinien być romantycznym zaproszeniem gości do wspólnej zabawy a nie tylko humorystycznym występem.

Każdej z planujących ślub i przyjecie par życzę najpiękniejszych chwil i wspomnień z całego tego wyjątkowego w Waszym życiu dnia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.