Piękna dekoracja ślubna – to piękne fotografie i piękna pamiątka

Sale weselne bardzo często narzucają kolor dekoracji jaki możemy w nich zastosować. Coraz więcej jest jednak sal (co bardzo nas cieszy) o nowoczesnym wnętrzu w jasnych kolorach do których dopasować można prawie każdy odcień. Rozpoczynając przygotowania do dekoracji sali lub kościoła należy wziąć pod uwagę pewne standardy doboru koloru. Oczywiście każdy ma swój gust, ale dobra rada w kwestii doboru kolorystyki jest tu bardzo wskazana. Jeśli już wybraliśmy profesjonalną firmę dekoratorską, zdajmy się na ich doświadczenie, ale miejmy też swoje zdanie. Hitem modowym w dekoracjach ostatnich miesięcy jest styl vintage. Wszelkiego rodzaju dodatki w tym stylu moją swoją filozofię rodem z dawnych lat, ale są też nowoczesne i bardzo ciekawe. Różnego rodzaju kolorowe cukierki czy czerwone jabłka z bilecikiem na którym widnieje Twoje imię i nazwisko to bardzo miłe i pięknie wyglądające dodatki ciekawej dekoracji.

Jeśli sala sama narzuca wykorzystanie ciemnych kolorów w dekoracji, starajmy się nie przenosić tych ciemnych barw na stoły. Ciemna dekoracja ścian i nakryć na stołach byłaby bardzo przytłaczająca. Dlatego też, ciemne wnętrza rozjaśnijmy dodatkami do dekoracji stołów, jasnymi organzami, wstążkami, kwiatami oraz serwetkami i świecami. Jasna kolorystyka stołów sprawia wrażenie zwiewnej i delikatnej dekoracji. Bardzo dobrym sposobem na rozświetlenie ciemnej sali jest ubranie krzeseł w białe lub ecri pokrowce i przewiązanie ich jasną kokardą z organzy. Coraz częściej w wynajmowanych salach pokrowce na krzesła są już stałym elementem dekoracji.

W większości sal niestety dominuje jeszcze drewniana boazeria na ścianach, dlatego jeśli już trafimy na taką salę na pewno pasować tu będą materiały i dodatki w kolorze złota, bieli, zieleni i ecri. Jeśli do takiej sali wprowadzimy wiele bieli, np. zastosujemy białe obrusy i białe pokrowce na krzesła sala tak nabierze nowego, świeżego wyglądu.

Dekoracja sali może również współgrać z kolorem dodatków w sukni ślubnej, kolorem bukietu ślubnego czy z motywem wykorzystanym wcześniej, podczas drukowania zaproszeń ślubnych czy zawieszek na butelki. Dobrze jest zaplanować tak wszelkie dekoracje, aby w całości ze sobą współgrały, wtedy na pewno efekt będzie bardzo miły zarówno dla gości jak i dla samej pary młodej.

Gdy już wszystko będzie zapięte „na ostatni guzik” i zabawa do białego rana będzie równie udana, po tak pięknym dniu aż radość będzie oglądać zdjęcia czy płytę z tych pięknych chwil. Wszystkim Wam życzę pięknych wspomnień z wszelkiego rodzaju uroczystości w których przyjdzie Wam uczestniczyć.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.