Parę cennych porad związanych z dekoracją sali i kościoła

Dekoracja sali weselnej lub kościoła na czas ślubu to jedne z wielu najważniejszych spraw, które należy zaplanować i zamówić przynajmniej dwa miesiące przed ślubem. W dekoracji sali warto dopasować rodzaj i kolor kwiatów i materiałów do wnętrza. Stylowe i eleganckie sale, często z wieloma zdobieniami czy złoceniami najlepiej wyglądać będą z delikatnymi odcieniami ecru, beżu czy łososia, standardowymi bukietami róż, czy kwiatowych girland. Natomiast nowoczesne wnętrza dopuszczają pełną gamę kolorów wraz z fantazyjnymi oraz niestandardowymi upięciami.

Dekoracyjne dodatki zdobiące stoły również powinny pasować kolorem lub stylem do sukni ślubnej, min. świece na stołach, serwety lub organza jak i kolor kwiatów lub girland. Warto udekorować stół Państwa Młodych oraz ścianę za ich plecami, aby wyróżniała się od całej reszty. Często firmy dekoratorskie robią okazalszą kompozycję kwiatową na stół Państwa Młodych, a ścianę na tle której zasiadają ubierają w materiały w kolorze sali oraz zawieszają ślubne emblematy, często są to serca, gołąbki, czy mieniące się kurtyny świetlne.

Dodatkowo girlandą kwiatową lub zwiewnym tiulem udekorować można wejście na salę lub wyjście na ogród, który mieści się obok domu weselnego lub restauracji w której odbywa się przyjęcie. Ostatnimi czasy modne stają się kąciki do zdjęć, w którymś z rogów sali weselnej można upiąć fantazyjnie materiał, postawić bukiet kwiatów w stojaku i atelier gotowe.

Jeśli chodzi o dekorację kościoła, to warto odpowiednio wcześniej dopytać zarządzającego parafią w jakim zakresie możemy udekorować kościół oraz czy ewentualnie siostry zakonne nie zamawiają kwiatów na każdą niedzielę, co by nieco odciążyło nasz budżet. Punktami kulminacyjnymi w dekoracji kościoła są przeważnie: ołtarz, klęcznik dla Państwa Młodych, krzesła na których siedzą, ławki, ewentualnie pergola na Państwem Młodym udekorowana girlandami kwiatowymi. Często zdarza się tak, zwłaszcza w tych letnich miesiącach, że w trakcie jednego dnia w jednym kościele odbywa się parę ślubów jeden po drugim, warto jest wtedy umówić się z pozostałymi parami, wynająć jedną firmę dekoratorską i nieco zmniejszyć koszty przeznaczone na tą dekorację.

Wszystkim parą przygotowującym się do tego wielkiego dnia życzę powodzenia i trafnych wyborów podczas dopinania wszystkiego na przysłowiowy „ostatni guzik”.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.