Oryginalne zaproszenia ślubne ręcznie robione

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, dlatego też trzeba się dobrze do niego przygotować. Przede wszystkim należy dokonać rezerwacji sali, zespołu muzycznego lub DJ-a, konsultanta ślubnego lub dekoratorki, wizażystki, manikiurzystki, no i oczywiście zamówić lub samemu wykonać zaproszenia ślubne i zaprosić wszystkich gości. Jeśli wasz ślub ma być „inny niż wszystkie” i na długo zapamiętany przez gości musicie troszkę się porozglądać po rynku ślubnym. Najlepiej poszperać w internecie lub odwiedzić znajomych i rodzinę, którzy ten wielki dzień mają już za sobą.

Jeśli jesteście zwolennikami oryginalnych pomysłów i kupione, gotowe zaproszenia „z gołąbkami” nie są w waszym stylu, zamówcie gotowe zaproszenia z wybranymi przez was ozdobami i grafiką lub wykonajcie je najlepiej własnoręcznie. Wtedy, każdy kto otrzyma takie zaproszenie będzie się czuł wyróżniony w szczególny sposób. Pomysłów na własnoręczne wykonanie zaproszenia jest bardzo wiele, wystarczy tylko poszukać inspiracji. Mogę wam podpowiedzieć przykład z mojego własnego ślubu, a więc zakupiłam piękną papeterię listową i kalkę. Kolegę poprosiłam, aby „obrobił” graficznie wspólne zdjęcie moje i mojego narzeczonego, które później na tych ozdobnych kartkach wydrukowałam, a z drugiej strony wydrukowałam równie dobrze dopracowany tekst graficzny. Do wydrukowanego zdjęcia i tylnej strony zaproszenia przykleiłam wspomnianą wcześniej kalkę, efekt był piękny i oryginalny, a widok twarzy naszych gości, którym wręczaliśmy zaproszenia … bezcenny. Te nasze zaproszenia były swego rodzaju pamiątką, jaką wręczyliśmy naszym gościom, gdyż każdy dostał nasze zdjęcie i mógł je zachować na lata.

Jedną z wielu zasad savoir vivre’u podczas konstruowania tekstu zaproszeń jest ich ręczne wypisanie, ale trudno jest wypisać niekiedy nawet 200 lub 300 zaproszeń ręcznie. Dlatego w takich wypadkach dobrze jest wydrukować cały tekst zaproszenia i pozostawić miejsce tylko na wpisanie odręczne imion i nazwisk osób zapraszanych.

To jak będzie wyglądał ten wielki dzień zależy tylko od was, dlatego też postarajcie się aby był on najpiękniejszym i najbardziej udanym dniem waszego życia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.