Obrączki ślubne z białego czy żółtego złota?

Obrączki – odwieczny symbol łączności, miłości i oddania się drugiej osobie. Czy, jeśli kogoś kochamy i chcemy spędzić z nim całe życie – wielkim problemem będzie kolor złota z jakiego będziemy mieć wykonane obrączki? Wydaje mi się, że nie ale jeśli ktoś całe życie nosił srebrną biżuterię, to dobrą alternatywą będą obrączki z białego złota. Modne są aktualnie obrączki ze wstawionym kamieniem np. brylantem lub cyrkonią, zwłaszcza dla osób, które lubują się w takich błyskotkach. Jeśli ktoś lubi i nosi biżuterię z żółtego złota to oczywiście najlepszym wyjściem dla niego będzie żółte – oryginalne złoto.

Nie wszyscy wiedzą, że biżuteria z białego złota jest wykonywana na dwa sposoby, jeśli barwa złota uzależniona jest od dodanych do niego różnego rodzaju domieszek, np. tzw. palladu to jakość takiej obrączki jest bardzo dobra.

obrączki z białego złota

Po paru latach użytkowania jej wystarczy oddać ją do jubilera w celu wypolerowania niewielkich rys powstałych na jej powierzchni. Jeśli zaś obrączka jest tylko powleczona tzw. rodem możemy być pewni, że po paru latach warstwa ta, nadająca tylko określony kolor zetrze się, a następne jej powleczenie będzie zabiegiem dużo droższym jak polerowanie. Dlatego dobrze się zastanówmy wybierając złotą biżuterię na lata.

obrączka z białego czy żółtego złota.

Obrączki mogą również nawiązywać do zakupionego wcześniej pierścionka zaręczynowego, który wysadzany był np. brylantami wokoło i jednym dużym na środku. Obrączka wtedy może być również przyozdobiona wokół takimi samymi kamieniami jak pierścionek. Taka opcja jest jak najbardziej dla pań, niestety pan młody nie wyglądałby zbyt atrakcyjnie w takich błyskotkach, dlatego należałoby się zastanowić, czy obrączki powinny być wizualnie takie same, czy jednak mogą się różnić.

obrączka wysadzana brylantami

Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest wybrać obrączki w kolorze oryginalnego stopu czyli żółtym, wtedy będziemy mieć gwarancję, że nie zmieni ona koloru a po latach wypolerowana odzyska swój pierwotny blask.

obrączki z żółtego złota.

Dodatkowo, wybierając kolor złota waszych obrączek zastanówcie się nad grawerem na ich wewnętrznej ściance. Ale o grawerach dokładniej napiszę dla was w kolejnym artykule, gdzie przytoczę najpiękniejsze wyznania miłości, które mieszczą się na tak maleńkim kawałeczku szlachetnego stopu, jakim jest obrączka.

obrączka z grawerem --każdego dnia--

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.