Obrączki ślubne – modne i ponadczasowe

Obrączki ślubne, to jeden z najważniejszych symboli zawarcia związku małżeńskiego. Ich ponadczasowość związana ze wzorem, metalem z jakiego są wykonane i zdobieniem jest wyraźnie widoczna w wiodących trendach mody. Modne kiedyś szerokie, zaokrąglone i koniecznie z żółtego złota odchodzą „do lamusa”. Coraz częściej wybierane są cieńsze, płasko profilowane, ze ściętymi brzegami i przeważnie w kolorze białego i żółtego złota. Modnymi ostatnimi czasy stały się też obrączki ślubne z diamentem, cyrkonią lub zewnętrznym grawerem. Bardziej nowocześni Państwo Młodzi decydują się także na inne niż złoto metale, min. platyna, której zaletą jest wyjątkowy blask, pięknie odbijający światło.

Grawer daty ślubu czy imienia ukochanej osoby po wewnętrznej stronie obrączki ustępuje miejsca zewnętrznemu grawerowi w postaci różnego rodzaju wzorków i mądrych sentencji.

Jeśli już wyszukaliśmy unikatowy wzór dla nas (najlepiej w tej kwestii posiłkować się internetem) powinniśmy rozglądnąć się za sprawdzonym sklepem jubilerskim lub pracownią z elokwentnym sprzedawcą. Sprzedawca taki powinien przede wszystkim udzielić wskazówek co do rozmiaru obrączki ślubnej, powinien być cierpliwy i służący radą oraz wskazać alternatywę cenową, gdy dane obrączki byłyby za drogie.

Wspólny wybór obrączek nie jest jednak taki prosty jak się wydaje. Trudności mogą się pojawić już na samym początku, gdy przyszła panna młoda chciałaby mieć obrączkę z białego i żółtego złota, z zewnętrznym grawerem i brylantem, natomiast przyszły pan młody nie jest zwolennikiem tylu zdobień. Życie małżeńskie to skarbnica kompromisów, dlatego też w chwili decyzji o wyglądzie obrączek musicie zdecydować, czy będą one takie same, czy, co coraz częściej spotykane, będą się różniły. Dobrze mieć trochę więcej czasu na wybór tych trwałych, modnych i ponadczasowych symboli ślubnych, które przypominać nam będą o tej drugiej, ukochanej na zawsze osobie.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.