Nowy trend – papierowe dekoracje.

Coraz częściej zamiast standardowych dekoracji materiałami i balonami państwo młodzi stawiają na prostotę w każdym calu. Taką minimalistyczną dekoracje można jednak nieco urozmaicić, np. bardzo modnymi ostatnio papierowymi kwiatami czy lampionami. Wiele młodych par ustala również z florystą lub dekoratorem kolor przewodni swojego wesela i w takim to kolorze dobierane są wszelkie dodatki. Zarówno papierowe lampiony, jak i kwiaty i inne dodatki z papieru możecie oczywiście wybrać w kolorystyce jaka wam odpowiada.

Papierowe lampiony są jednym z elementów najczęściej wykorzystywanych do stworzenia przepięknej dekoracji świetlnej. Rozmieszczone na całej powierzchni sufitu i pozwieszane na różnych wysokościach dają efekt świetlistej powały.

lampiony papierowe w kolorze motywu przewodniego

Niepotrzebne są nam wtedy żadne materiały, ani inne dekoracje, gdyż tak udekorowany sufit jest już atrakcją samą w sobie. Lampiony papierowe wspaniale prezentują się zarówno w dzień jak i w nocy, zarówno w sali weselnej jak i na zewnątrz np. w ogrodzie otaczającym dom weselny.

lampiony papierowe na zewnątrz

Sesja zdjęciowa przy blasku takich lampionów będzie nie lada gratką dla fotografa, a Wasze wspomnienia uwiecznione na kartach fotografii bezcenną pamiątką na całe życie. Jeśli macie wybrany kolor przewodni waszego wesela w takim też kolorze możecie zakupić papierowe lampiony, gdyż gama kolorystyczna w ofercie sklepów jest bardzo duża. Dodatkowym atutem takich lampionów jest to, że nie są bardzo drogie, a efekt wizualny … wspaniały.

kolorowe lampiony papierowe

Obok lampionów z papieru bardzo modnym elementem dekoracji ślubnej stały się kwiaty z papieru, wykonywane według techniki japońskiej origami. Po prawdzie sztuka składania papieru zwana origami wywodzi się z Chin, ale bardzo rozwinęła się w Japonii, dlatego uważana się za tradycyjną sztukę japońską.

papierowe kwiaty

Kwiaty z papieru mogą przyjmować różne kształty oraz różne wielkości. Wykorzystywane są przeważnie do urozmaicenia „ściany państwa młodych” lub ogólnej dekoracji sali, gdyż mogą być one tak samo jak lampiony pozwieszane z sufitu na różnych wysokościach tworząc piękne, przestrzenne dekoracje.

kwiaty z papieru

Dodatkową wizualną atrakcją mogą być również podświetlenia modnym ostatnio urządzeniem led-par przestrzennych kwiatów na ścianie lub suficie, co daje piękny efekt.

papierowe kwiaty podświetlone par-led

Dla rodziców w ramach podziękowania mistrz origami stworzyć może nawet wasze podobizny z tak zwanego modułowego origami, a dla pozostałych gości ta samą technika wykonać może np. małe łabędzie w ramach podziękowania za przybycie na wasze wesele. Każdy papierowy detal daje spójność dekoracji i pokazuje gościom co jest motywem przewodnim waszego wesela.

łabędzie dla gości weselnych

Jeśli całe wasze wesele opiera się na papierowych dodatkach pomyśleć możecie również o innych elementach dekoracji, które wykonane mogą zostać z papieru. Na stoły gości zorganizować można winietki z nazwiskami oraz podziękowania zapakowane w papierowe pudełeczko lub ozdobny papier, nakładki na butelki z alkoholem również mogą nawiązywać do papierowego motywu przewodniego.

papierowe winietki.

Do takiej białej, papierowej dekoracji pięknie wyglądać na stołach będą np. małe latarenki, które ogień ukryty mają pod „kopułką”, więc nie stanowią zagrożenia.

latarenki na stoły gości.

Natomiast drużbowie podczas pierwszego tańca mogą zorganizować parze młodej wystrzały z tub zawierających np. papierowe serduszka lub konfetti, będzie to na pewno nie lada atrakcja oraz następny papierowy dodatek. Na przeźroczystych wazonach z kwiatami przykleić możecie delikatne, wzorzyste wycinanki z papieru, przypominające koronkowe dekoracje.

tuby konfetti na weselu

Wykorzystując papierowe lampiony lub inne elementy papierowej dekoracji pamiętajcie o unikaniu otwartych źródeł ognia, gdyż chwila nieuwagi doprowadzić może do strasznych skutków, a przecież to jest wasz dzień i ma on być dniem najlepiej wspominanym zarówno przez was jak i przez waszych gości.

lampiony w ogrodzie

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.