Nowy trend – kupony lotto lub wino zamiast kwiatów dla Pary Młodej.

Od wiek wieków kwiaty były podstawą prezentu ślubnego. Nie było gościa, który nie przyszedłby z życzeniami do młodej pary trzymając w ręku kwiaty. Niestety te czasy odchodzą już w niepamięć. Dla niektórych jednak właśnie dobrze, że odchodzą, ponieważ są oni tego zdania, iż dla pary młodej zamiast kwiatów można podarować coś przydatnego, coś co będzie przypominało im ten wielki dzień. Kwiaty żywe mają niestety to do siebie, że po paru dniach nadają się tylko do wyrzucenia. Dlatego też wielu uważa, że jest to zbędne wyrzucanie pieniędzy i zamiast kwiatów można podarować np. kupony lotto lub różnego rodzaju alkoholowe trunki bądź czekoladki. Coraz częściej państwo młodzi przygotowując zaproszenia dla swoich gości sami umieszczają na nich prośbę o przyniesienie zamiast kwiatów butelki wina lub kuponu lotto.

Formę przekazu swego życzenia państwo młodzi przeważnie wymyślają sami, ale zdarza się też tak, że jest to gotowy już śmieszny wierszyk lub zdanie zamieszczone na końcu zaproszenia ślubnego.

zaproszenia z prośbą o kupony lotto lub wino

Przytoczę tu parę przykładów wierszyków z propozycją prezentów zamiast kwiatów:

* wino zamiast kwiatów:
„Bardzo chcemy Was poprosić,
by nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice:
chcemy z winem mieć winnice. ”

*kupony lotto zamiast kwiatów:
„Fortuna kołem się toczy,
a dzień ten ma być uroczy,
dlatego prosimy Was Goście Mili,
byście zdrapkę Lotto kupili
zamiast kwiatków przynieśli,
a może tego dnia (podwójnie) nam się poszczęści.”

lub:

„Niech wiadomym się stanie,
iż równie mocno jak róża, tulipan czy stokrotka,
ucieszą nas kupony Dużego Totolotka (lub zdrapka lotka).”

* zbiórka przyborów szkolnych i innych przydatnych rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka jest również wspaniałym gestem wielkiego serca, a wierszyk wtedy możecie wydrukować taki:
„Zamiast kwiatów do wazonów,
które uschną w naszym domu,
propozycje mamy taką:
byście serca uchylili,
konwenanse odrzucili,
dali spokój z kwieciem w dłoni
i przynieśli: długopisy,
malowanki, kredki, farby,
może wielbłąd być dwugarbny,
Może słodkich krówek worek,
może mały być traktorek.
Cukiereczki, czekoladki
dla dzieciaczków z Dziecka Chatki.”

lub:

„Bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte
czyjeś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów
do życzeń w Kościele,
dołączcie artykuły szkolne,
bądź książki nasi przyjaciele.
My do domu dziecka
z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu
dzieciom przekażemy.”

Nowa tradycja – wręczania kuponów lotto zamiast kwiatów zyskuje coraz to większe grono fanów, choć wielu z gości, przeważnie tych ze „starszego pokolenia” nigdy jeszcze o czymś takim nie słyszało.

kupon lotto na prezent na wesele

Oczywiście okazać się może, że wygrana nowożeńców będzie rzędu paru bądź kilkunastu złotych, ale okazać się może też, że wygrają oni parę lub kilkadziesiąt tysięcy a nawet milionów. Taki scenariusz byłby najlepszy i najbardziej pomocny dla młodej pary, gdyż pozwoliłby im wejść w nowe życie z gwarancją wspaniałej przyszłości. Mieliby szansę wyjechać w wymarzone miejsce na podróż poślubną, następnie kupić mieszkanie lub wybudować dom.

kupony lotto i zdrapki na wesele

Większość młodych małżeństw nie ma tak wspaniałych perspektyw, a jeśli los w tym dniu ślubu uśmiechnie się do nich będą mieć otwarte drzwi do lepszego życia.

Jeśli natomiast para młoda lubuje się w różnego rodzaju trunkach alkoholowych a zwłaszcza w winach, nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie goście zamiast kwiatów przynosili dobre wino. Młodzi małżonkowie będą mieli okazję do zrobienia sobie prywatnej piwnicy z winami.

wino na prezent dla Młodej Pary

Na zaproszeniu para młoda może dokładnie sprecyzować jakie trunki chciałaby dostać lub jakie rodzaje wina najbardziej lubi. Warto więc wiedzieć, że wina dzielimy na:
– stołowe, są to wina wytrawne i półwytrawne. Podawane przed posiłkiem – preferowane wina południowe wytrawne i półwytrawne (porto, sherry). Wina podawane do przekąsek – przede wszystkim wina białe wytrawne, francuskie, alzackie, mozelskie, lub węgierskie. Do ryb i białego mięsa – podawane są wina białe półwytrawne, do pieczystego i dziczyzny – wina czerwone. Do serów – podajemy wina czerwone pełne smaków.

białe wino na prezent

– deserowe, są to wina słodkie i półsłodkie, podajemy je do owoców, orzechów, ciast i deserów (przede wszystkim słodkie tokaje, również madera, porto i sherry)

czerwone wino

– likierowe, są to wina mocne i bardzo słodkie
– Wina musujące to Wina zawierające dwutlenek węgla nazywamy winami musującymi. Rozróżniamy trzy rodzaje win musujących: szampan (Champagne) – uzyskiwane metodą szampańską i pochodzące z rejonu Szampania; wino szampańskie – uzyskiwane metodą szampańską (tradycyjną), ale wyprodukowane w innych regionach; wino musujące – zwykłe wino nasycone sztucznie dwutlenkiem węgla.

szampan na prezent .

Tak więc win mamy do wyboru do koloru. Warto też tu wspomnieć o winach, które kupujemy do leżakowania. Nie są one przeznaczone do wypicia zaraz po zakupie, lecz najlepsze są dopiero po 5, 10 lub więcej lat leżakowania. Jeśli jednak nowożeńcy nie posiadają specjalnej półki na wino i pomieszczenia o odpowiedniej temperaturze od 6 do 12 stopni i wilgotności powietrza sięgającej 70% nie ma sensu kupować im takiego „wymagającego” wina, gdyż po prostu po pewnym czasie im się najzwyczajniej zepsuje i nie będzie nadawać się do wypicia. Jeśli natomiast smakosze i koneserzy wina mają sprzyjające warunki do jego leżakowania jak najbardziej taki prezent będzie dla nich najlepszym. Czyż nie będzie im miło jak w piątą rocznicę swojego ślubu wyciągną i wzniosą toast właśnie takim poddanym leżakowaniu winem, które dostali w dniu swojego ślubu?

piwnica z winami w domu

Jeśli nie jesteście znawcami win najlepiej udać się o poradę do specjalistów. Sklepy z winami z całego świata to coraz częstszy widok w większych miastach Polski, a sprzedający w nich ludzie na pewno nie są tam z przypadku tylko znają się na rzeczy i doradzą wam jakie wino najlepiej wybrać na prezent dla młodej pary i nie tylko, gdyż wino może być prezentem na każdą okazję, nie tylko na ślub. Życzę powodzenia w dokonywaniu wyboru prezentów dla młodej pary oraz przedniej zabawy na ich weselu.

młoda para

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.