Nietypowe miejsca i pomysły na zaręczyny

Zaręczyny, inaczej oświadczyny to jedno z tych najpiękniejszych przeżyć dla przyszłej pary młodej, które to wydarzenie bardzo często wspominają w dalszym życiu z wielkim wzruszeniem. Co wymyślić, jak zorganizować, żeby to przeżycie było wspaniałą, niezapomnianą chwilą dla was obojga. Jest wiele opcji, które zaraz wam przedstawię, wszystko zależy od waszego budżetu i wyobraźni. Zaręczyny można zorganizować tradycyjnie, w górach w zimowej lub letniej scenerii, szeptem w Katedrze Św. Pawła w Londynie, na Wieży Eiffla, w koloseum w Rzymie, lub po prostu przy romantycznej kolacji, na łące pełnej kwiatów i ziół, czy na wschodzie lub zachodzie słońca. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Jeśli dysponujecie środkami finansowymi i zamierzacie się wybrać na wakacje do np. Paryża, warto wykorzystać ten pobyt na romantyczne zaręczyny np. na Wieży Eiffla. Jeśli planujecie oświadczyny Paryż, miasto zakochanych lub Wenecja jest stworzonym miejscem właśnie do tego. W Wenecji jest również wiele możliwości na zorganizowanie niezapomnianych zaręczyn, możesz wynająć gondolę i podczas romantycznej wycieczki, w blasku latarni zapytać swoją ukochaną czy zechce zostać twoja żoną. Dobrze byłoby mieć też kogoś przy sobie, kto utrwaliłby te piękne chwile w obiektywie aparatu, gdyż wspaniale byłoby później powspominać oglądając zdjęcia z takiego wydarzenia.

Kolejnym, nie wymagającym wyjazdu sposobem na zaręczyny jest modny ostatnio wyklejony „pytaniem” billboard. Jeśli gdzieś w pobliżu miejsca twojego zamieszkania jest pusty billboard, nic nie stoi na przeszkodzie żeby go spożytkować w bardzo ciekawy sposób. Znajomi opowiadali mi historię swoich zaręczyn w której to właśnie wykorzystali przydrożny billboard. Koleżanka zawsze narzekała, że po odsłonięciu rolet za oknem widzi tylko wysokie bloki z pustym billboardem, więc kolega postanowił ten billboard spożytkować. Pewnego poranka zadzwonił do swej ukochanej, obudził ją i poprosił o odsłonięcie okien, gdy wstała, odsłoniła je stanęła osłupiała i … popłakała się ze wzruszenia, na wielkim billboardzie widniał napis „Kasiu uczynisz mi ten zaszczyt i zostaniesz moją żoną”? Po chwili wszedł do jej mieszkania z bukietem kwiatów, uklęknął przed nią i wyciągną pierścionek zaręczynowy, ona drżącym głosem wypowiedziała cichutkie „TAK” i obydwoje popłakali się z radości. Od tej pory nigdy nie powiedziała już, że z okien swojego mieszkania widzi tylko brzydki, szary billboard.

Romantyczny wypad nad polskie morze jest również dobrym pretekstem do zorganizowania wspaniałych zaręczyn. Jeśli nie jesteście sami tylko wyjeżdżacie z przyjaciółmi, może to być dodatkowe urozmaicenie tego wydarzenia. Planując na wieczór oświadczyny swojej dziewczynie, wraz z przyjaciółmi zorganizować możecie ognisko na plaży, wcześniej zadbać o szampana i podczas tak pięknego wieczoru, przy blasku zachodzącego słońca, nad brzegiem morza, klękasz przed nic nie domyślającą się swoją ukochaną i zadajesz pytanie „Czy zostaniesz moją żoną”? W tle można postarać się o dodatkową atrakcję w postaci skrzypka przygrywającego na skrzypcach. Po twierdzącej odpowiedzi wszyscy wasi przyjaciele zaczynają klaskać i śpiewać STO LAT, takie chwile na pewno zostaną w waszej pamięci do końca życia.

Japonia to również piękny i romantyczny kraj, zwłaszcza kiedy kwitną wiśnie. W parku zwanym Ueno pod drzewem kwitnącej wiśni może być równie pięknie jak w Paryżu, Wenecji czy Rzymie.

To gdzie lub w jaki sposób się oświadczysz zależy tylko i wyłącznie od waszych upodobań. Jedna wybranka chciałaby, abyś założył jej pierścionek zaręczynowy w domowym zaciszu wśród rodziny, druga pragnie ekstremalnych przeżyć podczas lotu balonem lub oświadczyn pod palmą kokosową w słonecznej Tunezji. Musicie dobrze poznać swoje wybranki i dobrze wiedzieć czego one chcą i oczywiście dobrze znać ich gusta co do wyglądu tego najważniejszego – pierścionka zaręczynowego.

Wszystkie komentarze: 2

  1. Julia pisze:

    Witam, ciekawy artykuł.
    Może się przyda facetom którzy chcą iść na łatwiznę baza pomysłów na zaręczyny http://zareczyny.pl/zareczyny/scenariusze-zareczyn/

    Pozdrawiam Julka

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.