Niepoważni wykonawcy – jak się ich ustrzec?

Ślub i wesele to dla każdego jeden z najważniejszych momentów całego życia. Większość z was przygotowuje się do tego dnia ponad rok przed planowaną datą. Zamówienie sali weselnej, podpisanie umowy z zespołem muzycznym lub DJ-em, znalezienie dobrego kucharza lub całego zespołu, dobrej cukierni i piekarni i wiele innych spraw, które będą miały duże znaczenie w dniu ślubu. Bardzo często zdarza się też, że posiłkujemy się opiniami innych, na różnego rodzaju forach, blogach i innych ślubnych dyskusjach w internecie. Internet jest skarbnicą informacji na różne tematy, a ślub jest jedną z najczęściej poruszanych kwestii.

Chcąc dopiąć wszystko na przysłowiowy „ostatni guzik” parę miesięcy przed datą ślubu dobrze jest zasięgnąć informacji wśród znajomych, rodziny, którzy ten wielki dzień mają już za sobą. Tak jak pisałam wcześniej internet jest też nieograniczoną skarbnicą pomysłów, usługodawców i ludzi komentujących ich poczynania. Jeśli macie jeszcze trochę czasu poświęćcie go nieco na rozglądnięcie się i zobaczenie paru sal na własne oczy w obrębie waszego miejsca zamieszkania, które was interesują, spróbujcie potraw, które dana firma cateringowa, kucharz czy restauracja proponuje, posłuchajcie przez chwilę zespołu, jak brzmi na żywo i czy taka muzyka się wam podoba. Jak widać jest wiele spraw, które należałoby „poczuć” na własnej skórze, aby móc dokonać trafnego wyboru.

sala weselna3

O ile dobrze wybierzecie salę, obsługę, dekoratorkę i muzykę o tyle może być problem z fryzjerem, makijażystką i kwiaciarką. Tych wykonawców także dobrze byłoby mieć sprawdzonych. Ale jeśli masz długie włosy i zapuszczałaś je od paru lat ciężko mieć sprawdzonego fryzjera, któremu możesz zaufać w kwestii ślubnej fryzury. Próbną fryzurę i makijaż można wykonać nawet parę razy w różnych salonach fryzjerskich i kosmetycznych, ale z próbnym bukietem ślubnym czy dekoracją samochodu już może być problem. Tak samo jak z wyżej wymienionymi usługami i wśród tych, mających największy wpływ na twój wygląd można poszukać, popytać przyjaciół i rodzinę i wybrać się do wykonawców z polecenia. Bardzo często macie zdjęcie fryzury, makijażu czy ślubnego bukietu jaki chciałybyście mieć i z takim zdjęciem wybieracie się do usługobiorcy. Gorzej jest, gdy fryzjerka w ostatniej chwili sama zmienia wygląd fryzury, tłumacząc, że wybrana przez ciebie nie będzie trwała, albo umawiając się z tobą na konkretną godzinę ma godzinne opóźnienie, a ty jak na szpilkach czekasz na swoją kolej. Podobne perypetie mogą nas czekać w przypadku kosmetyczki/makijażystki, która miała być u ciebie w domu o godzinie 12:00, ponieważ ślub ma się rozpocząć o 15:00, a o godzinie 12:45 jeszcze jej nie ma.

wykonawcy ślubni1

Florystki również przejawiają zobojętniałe podejście do klienta. Często zdarza się, że w natłoku pracy zwykle nie zapisują naszego zamówienia, a przedstawione zdjęcie wiązanki nie jest w ogóle brane pod uwagę i tak w dzień ślubu zamiast róż w delikatnym różowym kolorze docierają do was herbaciane róże, albo dwie godziny przed ślubem odbieracie telefon od kwiaciarki, że wiązanek nie będzie, ponieważ właściciel u którego wynajmowała powierzchnie na kwiaciarnie wypowiedział jej umowę i nie ma możliwości technicznych, aby wykonać to zamówienie.

bukiet ślubny2

Przykładów niesłownych wykonawców może być bardzo wiele. Dlatego warto dobrze poszukać i przede wszystkim na wszelkiego rodzaju usługi zawrzeć umowę. Ja, ze swej strony, mam tylko nadzieję, że nigdy nie traficie na takich niesłownych wykonawców, a dzień waszego ślubu i wesela będzie najbardziej udanym i najpiękniejszym dniem waszego życia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.