Neonowy kolor przewodni Waszego wesela? Dlaczego nie!

Jaskrawe, czyli odważne kolory coraz częściej wykorzystywane są w dekoracjach ślubnych i weselnych. Są one bowiem jednymi z najmodniejszych kolorów wiosny i lata 2015 roku. Do tej pory nie były one uważane za typowe i pasujące do ceremonii zaślubin, ale jeśli takim rażącym kolorem można przyczynić się do poprawy komuś nastroju to dlaczego nie? Wybierając kolor przewodni waszego wesela możecie wziąć pod uwagę chociaż jeden jaskrawy kolor, np. pomarańczowy, zielony, różowy, niebieski lub żółty. Każdy z wymienionych kolorów w połączeniu z bielą będzie wyglądał pięknie. Jest wiele opcji w których można wykorzystać jaskrawe kolory, np. w dekoracji sali, kolorze bukietu ślubnego czy propozycji menu nawiązując do koloru przewodniego waszego wesela.

Rażące kolory, takie jak żółty, zielony i pomarańcz najlepiej wybierać, gdy ślub organizowany jest wiosną lub latem. Jeśli organizujecie wesele w święta Wielkanocne to kolor zielony lub żółty, będą na pewno wspaniale pasować do tej pory.

dodatki neonowe na wesele

Rozpoczynając przygotowania, już wtedy możecie zaplanować użycie neonowego koloru przewodniego, np. zamawiając zaproszenia, winietki, pudełeczka na prezenty lub księgę gości.

jaskrawe zaproszenia na ślub

Dobrze jest bowiem, aby wspomniany kolor przewijał się przez wasz ślub i wesele już od samego początku do samego końca, wtedy wszystko będzie spójne i uporządkowane.

pudełeczka na prezenty dla gości weselnych

Jeśli waszym ulubionym kolorem jest np. brązowy lub granatowy, nie musicie z niego rezygnować, gdyż jaskrawy kolor połączony z klasycznym tworzy wspaniały duet. To, ile i jakich kolorów wkomponujecie w wasze dekoracje i wasz image zależy tylko i wyłącznie od was.

Drugą opcją po zaproszeniach może być planowanie menu i zamawianie ciast oraz torta.

neonowy tort weselny

Jeśli na waszym weselu gościć będzie szwedzki stół z przekąskami i słodkościami, firma organizująca przyjęcie ma tutaj duże pole do popisu. Przekażcie jej wasz zamysł wykorzystania neonowego koloru, a oni na pewno postarają się użyć go w dekoracjach pater i stołów.

neonowe dekoracje stołów.

Dodatkową atrakcją na stole z ciastami i słodkościami mogą być kolorowe ciasta, muffiny i różnego rodzaju żelki, które dla najmłodszych gości będą wspaniałą alternatywą ciast, za którymi dzieci często nie przepadają.

neonowe muffiny na wesele

Kolorowy tort na pewno będzie smakował, a wrażenie wizualne będzie bezcenne. Fontanna czekoladowa, podświetlona neonowymi ledami będzie również wspaniałą ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oka.

podświetlona fontanna czekoladowa

Bukiet panny młodej wykonany może być z kwiatów o jaskrawszej barwie, ale niekiedy można mieć problem ze znalezieniem odpowiednich, dlatego warto pomyśleć również o dodatkach do bukietu w neonowych kolorach. Unikajcie sztucznych kwiatów w bukiecie, ponieważ może to wyglądać nieco „kiczowato”, a o niebo lepiej będzie wybrać inny kolor, ale żywych kwiatów.

neonowy bukiet do ślubu.

Natomiast rażący kolor przewodni wszego wesela można wykorzystać zakładając neonowe obuwie, krawat lub muszkę dla pana młodego czy biżuterię dla panny młodej.

neonowe buty do ślubu

Jeśli panna młoda zdecyduje się na założenie neonowej biżuterii, makijaż powinien być nieco stonowany, żeby nie wyglądać nazbyt kolorowo.

neonowe stroiki do włosów

Kolor przewodni zaakcentować można również zakładając neonowy pas na śnieżnobiałą suknię panny młodej, wpinając jaskrawy stroik do włosów lub przypinając neonową butonierkę do klapy garnituru pana młodego, takie delikatne akcenty wybranego koloru są jak najbardziej na miejscu.

neonowa butonierka dla Pana Młodego

Udekorowanie wazonów lub świeczników rażącymi odcieniami taśmy washi-tape lub kolorową wstążką może być również ciekawym rozwiązaniem.

wazony z neonową washi-tape.

Na koniec tego, jakże kolorowego artykułu dodam, iż nasycenie kolorów zależy tylko i wyłącznie od was, uważajcie tylko żeby nie przesadzić z ich ilością, aby uczestniczące w waszym wielkim dniu starsze osoby nie dostały tzw. „oczopląsu”.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.