„Najtrudniejszy pierwszy krok” – to nie tylko słowa znanej piosenki

Najtrudniejszy pierwszy krok, to dla wielu młodych par właśnie krok w pierwszym tańcu, podczas którego oczy wszystkich gości zwrócone są na nich. Wiele młodych par specjalnie przygotowuje się do tego pierwszego, najważniejszego w swoim życiu tańca uczęszczając na różnego rodzaju kursy. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się systematyczne chodzenie na kursy tańca w ramach uprawiania sportu. Większość z nas nawet nie ma pojęcia ile podczas tańca spalić można kalorii i odkładającego się tłuszczyku, a zaabsorbując naszym hobby inną parę ten a’la sport może stać się miłą odskocznią od szarej codzienności.

Drugą, bardzo ważną rzeczą jest wybór utworu na pierwszy taniec. W zależności czy wybierzecie coś klasycznego, typu walc angielski czy wiedeński, czy splot różnych gatunków tanecznych, co jest ostatnio bardzo modne utwór taki musicie skonsultować z orkiestrą lub DJ-jem, który grać będzie na waszym weselu. Bardzo często piosenka wybierana przez państwa młodych coś dla nich znaczy lub wiążą z nią jakieś wspólne wspomnienia. Te pary, które wybierają wykonanie a’la show podczas pierwszego tańca mają również nadzieję, że tą chwilę zarówno oni jak i wszyscy goście zapamiętają na długo i będą pod wrażeniem ciekawego wykonania.

Ci skromniejsi, nie mający wiele do czynienia z tańcem, bo i tacy często się zdarzają wybierają raczej weselne slogany , które najczęściej doradza orkiestra. Są one przeważnie spokojne, tańczone tzw. „z nogi na nogę”, więc wykorzystać tu można podstawowy krok taneczny nie absorbujący znacząco was ani waszych partnerów. W miarę rozwoju wesela, parkiet zagęszcza się, więc nie są widoczne tak bardzo nasze mniejsze umiejętności taneczne.

Najważniejsze jest to abyście to wy się dobrze czuli podczas tego tańca, pokazali wszystkim jak bardzo się kochacie i chcecie być razem. Nie na tym sztuka polega aby sztywno tańczyć walca angielskiego, jeśli w duszy gra wam całkiem inna muzyka i przy niej najlepiej się bawicie.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.