Mój wielki dzień – czyli sposoby na bycie najlepszą druhną.

Twoja druhna, to zaraz po przyszłym małżonku najważniejsza osoba, która przed ślubem i w trakcie jego trwania spędzać będzie z Tobą bardzo dużo czasu. To ona przyczyni się do zorganizowania najbardziej „wystrzałowego” wieczoru panieńskiego, to ona doradzi ci przy kupnie sukni ślubnej i dodatków, ona również pomoże w wyborze motywu przewodniego waszego wesela i będzie ostoją i pomocą w tym najważniejszym dniu, jakim będzie wasz ślub. Z powyższego wynika, że rola zarówno druhny jak i drużby jest bardzo ważna. Przeważnie główną druhną zostaje siostra lub przyjaciółka, której powierzasz ten zaszczyt, jakim jest bycie częścią ślubnego kręgu w tym dniu. Zatem wybór druhny jest wielką sprawą, a z wielkim przywilejem przychodzi wielka odpowiedzialność.

Oczywiście w przyszłym mężu masz duże wsparcie i pomoc, ale raczej w takich sprawach jak wybór sukni, fryzury czy makijażu nie doradzi ci tak dobrze jak to zrobi druhna, która jest twoją przyjaciółką. Dla tych druhen, które zaszczyt bycia tuż przy pani młodej będą miały po raz pierwszy przygotowałam dziesięć sposobów, żeby być najlepszą druhną dla swej siostry lub przyjaciółki.

Pretty Flowers

1. Pierwszym sposobem jest wykazanie zainteresowania. Twoja przyjaciółka tak jest podekscytowana, że będzie panną młodą, że na razie nie wie od czego rozpocząć wszelkie przygotowania. Jeśli ten wielki dzień masz już za sobą możesz być skarbnicą wiedzy ślubnej dla przyszłej panny młodej. Porozmawiaj z nią o nadchodzącej przyszłości, poczyńcie wstępne plany wieczoru panieńskiego, zapytaj jaką suknię sobie wymarzyła, jakie kwiaty w bukiecie. W tym momencie jesteś na pewno jedną z nielicznych osób, które mogą pomóc przyszłej pannie młodej okiełznać chaos związany ze wstępnymi przygotowaniami ślubnymi.

rozmowa z druhną

2. Interesować się, ale i mówić o innych rzeczach, nie związanych ze ślubem. Jest ważne, aby zapytać o ślub i wesele, ale ważne są też inne sprawy, takie jak np. jej praca, rodzina, nowa kurtka czy kolor włosów. Dobrze jest, abyś to ty porozmawiała z przyszłą panna młodą o tym co się aktualnie u niej dzieje. Ona może być nieco osaczona informacjami i terminami ślubnymi, dlatego dobrą odskocznią będzie zorganizowanie jakiegoś babskiego wieczoru i porozmawianie o innych rzeczach, nie związanych ze ślubem.

babski wieczór z druhnami

3. Wyprawa na zakupy. Nadszedł upragniony czas na wybór sukni ślubnej i dodatków. Kto, jeśli nie druhna doradzi ci w wyborze sukni. Dobrze jest przed wybraniem się do salonów sukien ślubnych, podpatrzeć coś w internecie lub gazetach z modą ślubną, żebyście miały pewien pogląd i wiedziały mniej więcej czego szukać. Staraj się być obiektywna w wyrażaniu swojego zdania, jeśli coś nie wygląda dobrze na twojej przyjaciółce nie bój się jej o tym powiedzieć, ona ma wyglądać pięknie i ty musisz jej w tym pomóc.

przymiarki sukni slubnej

4. Dostosować się (chociaż trochę). Coraz częściej zdarza się tak, że moda do Polski wkracza prosto z zachodu. Takie same kolory sukni druhen, takie same kolory krawatów lub muszek drużbów, małe bukieciki przypięte do dłoni druhen i takie same butonierki na klapie garniturów drużbów. To tylko niektóre przykłady z pośród wielu, które przyszła panna młoda chciałaby wdrożyć w życie w dniu swojego ślubu. Dlatego też jeśli jesteś indywidualistką w tym jednym dniu pozwól na pokierowanie swoim wyglądem pani młodej. Jeśli ona uzna, że kolor miętowy lub chabrowy to najlepszy kolor na suknie dla druhen dostosuj się, to przecież jest jej dzień. Jeśli nawet nie lubisz chodzić w sukienkach i butach na obcasie spróbuj dopasować się do wymagań i marzeń swej przyjaciółki i zrób jej tą przyjemność.

druhny w jednym kolorze sukien

5. Odstresuj nieco przyszłą pannę młodą. Spraw, aby poczuła się lepiej, zaproś ja do spa lub zróbcie wspólnego grilla, na którego zaproście też swych partnerów, takie delikatne odstresowanie „na finale” ślubnych przygotowań na pewno dobrze wam zrobi. Nie zostawiaj jej samej ze swoimi ślubnymi myślami, na parę dni przed tym wielkim dniem, wtedy jest na prawdę ciężko. Myśl, że to na zawsze, że do końca życia może okazać się strasznie przytłaczająca, dlatego dobrze żebyś była w pobliżu i odsuwała czarne myśli, zapewniając jakieś wspólne rozrywki. Zwykłe wyjście do kina lub na drinka będzie dobrą odskocznią.

picnic przed ślubem

6. Zorganizuj wieczór panieński. Spraw, aby ten ostatni wieczór „wolności” przyszłej panny młodej był niezapomniany. Możesz urządzić wypad do klubu wraz z resztą druhen i koleżankami panny młodej, a tam w rytmach muzyki czekać na występ fałszywego strażaka lub striptizera. Dla bardziej dyskretnej panny młodej możesz zorganizować wyjazd do spa, „śpiewaną” imprezę karaoke lub wyprawę w góry, jeśli jest miłośniczką gór, taki wypad z przyjaciółkami przysporzy jej o wiele więcej atrakcji niż szalona zabawa w klubie nocnym, a zapamięta ją na pewno na całe życie.

zebranie na wieczór panieński

7. Zrób coś pożytecznego. Zaoferuj swoją pomoc pannie młodej we wszystkich sferach w jakich tylko możesz pomóc. Zdeklaruj się, np. przywieźć suknię ślubną od krawcowej lub z salonu, czy odebrać bukiet i butonierkę z kwiaciarni. Takie małe rzeczy, a jak dużo mniej „na głowie” w dniu ślubu będzie miała panna młoda. Każda pomoc i dobra rada w czasie końcowych przygotowań będzie na miarę złota.

pomoc druchen dla panny młodej

8. Działajcie zespołowo. Ten rodzaj działania, mimo że nie znasz pozostałych druhen jest rzeczą oczywistą. Pozostańcie w kontakcie przez cały czas planowania, wymieńcie się numerami telefonów, adresami e-mail, przede wszystkim starajcie się być dla siebie mili. Ostatnią rzeczą, jaką twoja przyjaciółka potrzebuje to kłótnie o drobnostki swoich druhen, gdyż i takie przypadki często się zdarzają.

zespołowe działanie druhen

9. Dodatki. Dbanie o nawet najmniejsze szczegóły powinno być koordynowane przede wszystkim przez ciebie. Dobrze jest stworzyć swego rodzaju kuferek w którym będziecie miały wszelkie niezbędne rzeczy, mogące się przydać w dniu ślubu. Oprócz akcesoriów do makijażu, dodatkowych rajstop, mogą znaleźć się również nici z igłą, plastry na odciski, lakier do włosów czy wsuwki, aby poprawić nieco fryzurę. Twoja dbałość o szczegóły sprawi, że panna młoda będzie się czuła swobodnie i pewnie, gdyż świadoma będzie, że wszelkie potrzebne rzeczy ma przy sobie.

kosmetyczka1

10. Do samego końca. Rola druhny kończy się dopiero po wyjściu z sali ostatniego gościa. Do tego czasu powinnaś pomagać pannie młodej, zarówno w łazience (kiedy suknia z kołem jest bardzo długa), przy poprawie makijażu, wznoszeniu toastów, zabawianiu gości i podrywaniu ich do tańca.

zakończenie przyjęcia weselnego

Oczywiście jest jeszcze wiele innych pomysłów na bycie dobrą i pomocną druhną, dlatego starajcie się jak najlepiej możecie pomóc swej przyjaciółce, aby zapamiętała ten wielki dzień na całe swoje życie.

szczęśliwe druchny i panna młoda

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.