Młode i nieco starsze pokolenie na Waszym ślubie i weselu – czyli do kogo możemy wysłać zaproszenie e-mailem

Jak zorganizujecie swój ślub i wesele zależy tylko od was, ewentualnie od waszych rodziców. Tolerancja niektórych niespodzianek na weselu wśród starszych gości może mieć pewne granice. W wielu rodzinach i wśród przyjaciół obowiązują pewne zasady, których nie można łamać. Jedną z zasad powszechnie przyjętych jest osobiste wręczanie zaproszeń na ślub lub wysyłanie ich pocztą, jeśli rodzina lub znajomi mieszkają bardzo daleko i nie jesteśmy w stanie ich osobiście doręczyć. Jeśli zaś zapraszacie kolegów i koleżanki z „akademika” nie byłoby w tym nic niestosownego, gdybyście wysłali im specjalnie zaprojektowane na ten dzień zaproszenie drogą elektroniczną. Jednak takim kolegom i koleżanką byłoby równie miło, gdyby dostały takie zaproszenie pocztą tradycyjną, jeśli nie macie czasu lub znajomi mieszkają daleko.

Jeśli macie taką możliwość najlepiej jest wszystkich swoich gości na wasz ślub i przyjęcie zaprosić osobiście, wtedy jest to zarówno dla was jak i waszej rodziny i znajomych bardzo miłe przeżycie i na pewno zaprocentuje w przyszłości, na przykład wręczanymi prezentami.

Następnym składnikiem udanego przyjęcia weselnego jest muzyka. Tu również należy wyważyć i postarać się wybrać taki zespół na wesele, przy akompaniamencie którego dobrze będą bawić się zarówno młode pary jak i nieco starsze. Przecież nie zamówimy zespołu rapowego czy hip-hop’owego, gdyż starsze pokolenie nie zdoła się przy takiej muzyce dobrze bawić i w drugą stronę, nie należy zamawiać zespołu, który gra tylko wiedeńskie i angielskie walce, ponieważ wszyscy „młodzi” będą tylko siedzieć za stołami. W każdej dziedzinie trzeba rozważyć plusy i minusy i wybrać po środku, najbardziej neutralną wersję, która wszystkim w pewnym stopniu będzie odpowiadać.

Te same reguły obowiązywać będą podczas wybierania menu weselnego. Tutaj dobrze byłoby wiedzieć kto z gości jest np. wegetarianinem lub uczulonym na jakieś potrawy. Nie taktem byłoby wtedy, gdy o tym wiemy zamówić jedno takie same menu dla wszystkich.

Reasumując, wszystkie powyższe wskazówki należy zawsze brać pod uwagę, przecież chcemy aby nasi wszyscy goście byli zadowoleni oraz oczarowani pięknem tego dnia i aby pozostał on na długo nie tylko w waszej ale i gości pamięci.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.