Mini torcik dla każdego czy standardowy tort?

Jedną z najważniejszych chwil każdego wesela jest właśnie tort i jego moment imponującego wjazdu na salę. Na przestrzeni lat moda i wygląd torta zmieniały się, były torty na paro-poziomowych podstawkach, były torty z marcepana w postaci bryczki z końmi, teraz przyszła moda na mini torciki, które poukładane są tak, że wizualnie tworzą tradycyjny tort. Mogą być to również konstrukcje wielopoziomowe wykonane z mini torcików lub modnych ostatnio muffin. Wyprodukowanie jednak takiego torta składającego się z mini torcików jest bardzo mozolne i pracochłonne, a przez to i dużo droższe od tradycyjnego torta weselnego.

Takie mini torciki nie są jeszcze bardzo powszechne w Polsce dlatego są swego rodzaju atrakcją. Nie każdy bowiem może sobie na takie rarytasy pozwolić, ale i nie każda cukiernia podejmuje się takiego wyzwania. Najlepiej jest umówić się z cukiernikiem tak, aby każdy torcik był w kształcie i w smaku takiego normalnego, prawdziwego torta. Czyli, żeby każdy posiadał przynajmniej dwie warstwy ciasta przełożone masą, a z wierzchu pokryty był lukrem lub marcepanem z wszelkimi weselnymi dekoracjami.

Jeśli już zdecydujecie się na takie mini torciki na waszym przyjęciu weselnym starajcie się, aby ich kolorystyka i zewnętrzna oprawa pasowała do koloru dekoracji sali, bukietu panny młodej czy koloru dodatków na stołach. Dobrze jest aby na waszym weselu wybrać motyw przewodni, który pozwoli wprowadzić wam spójność pomiędzy wieloma elementami zarówno w waszym wyglądzie, jak i dekoracji kościoła, sali czy samochodu.

Ci jednak bardziej konserwatywni państwo młodzi nigdy nie zdecydują się na taki innowacyjny tort złożony z mini torcików lub muffinek, gdyż oni wychodzą z założenia, że tort weselny to ma być tort, którego pierwsze kawałki sami ukroją i którymi sami pierwsi się podzielą. Dla tych niezdecydowanych podpowiedzieć mogę jeszcze inne rozwiązanie, kaskadowo ułożone mini torciki od największego koła, wyżej średniego aż po najmniejsze wykonane właśnie z jednego jednolitego torta, który możecie sami pokroić dla siebie nawzajem i dla swoich rodziców, reszta zaś gości dostaje po imponującym mini torciku, który na pewno zrobi furorę na waszym weselu. Dla uatrakcyjnienia wjazdu takiego weselnego tortu firmy organizują różnego rodzaju wewnętrzne pokazy laserowe, sztucznych ogni lub na stoliku z tortem umieszczają mini fontanny, które są nie lada atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych uczestników przyjęcia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.