Metamorfoza wśród pierwszych tańców weselnych

Pierwszy taniec weselny dziś a kiedyś to dwie różne bajki. Dawniej taniec ten był tylko wprowadzeniem gości do dobrej, weselnej zabawy i nikt nie przywiązywał do niego zbyt dużej wagi, dzisiaj niektóre tańce weselne to swoiste show, które wprawia gości w zadziwienie i zachwyt. Państwo młodzi wymyślają coraz to dziwniejsze kroki, wykorzystując je podczas prezentacji swego układu tanecznego. Coraz częściej pierwszy taniec jest z tzw. niespodzianką, podczas którego najpierw mogą być spokojne kroki w rytm spokojnej muzyki, a po chwili latynoskie ruchy, rodem z Wysp Bahama.

Rosnąca popularność tanecznych programów telewizyjnych wprowadziła również modę na ćwiczenia dla zdrowia tańcem. Coraz więcej młodych, ale i starszych ludzi uczęszcza do wszelkiego rodzaju szkół nauki tańca. Największym powodzeniem cieszą się takie techniki jak: taniec towarzyski, latynoamerykański oraz nowoczesny. Bardzo często organizowane są kursy tańców dla przyszłych nowożeńców, którzy od podstaw uczą się pierwszych kroków, aż do pokazu wspaniałego show tanecznego podczas swego przyjęcia weselnego. Taki pokaz to również jedna z atrakcji dla gości weselnych, którzy mogą podziwiać parę młodą pląsającą profesjonalnie po parkiecie sali.

Jeśli macie przed sobą jeszcze parę miesięcy czasu poszperajcie i pooglądajcie pierwsze tańce w internecie, tam możecie znaleźć naprawdę wiele inspiracji. Następnie najlepiej skorzystać z rad i pomocy profesjonalisty, który zobaczy i oceni wasze możliwości taneczne, pomoże w wyborze odpowiednich technik i doradzi przy wyborze utworów, które najlepiej będą pasowały do waszego stylu tańca.

Pamiętajcie, trening czyni mistrza, więc jeśli chcecie zachwycić swoich gości nie zwlekajcie tylko ćwiczcie, podglądajcie innych tańczących i bądźcie dobrej myśli, a na pewno wszystko wypadnie pięknie i na długo pozostanie w pamięci waszej i waszych gości.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.