Maj – najpiękniejszym miesiącem na ślub, komunię i oczywiście Dzień Matki

Od dawien dawna miesiąc maj zarezerwowany był dla Najświętszej Marii Panny i nie było mowy o ślubie w tym miesiącu. Był to jeden z miesięcy w którym oczy wszystkich zwrócone były na Maryję, w dzisiejszych czasach nadal jest to miesiąc w którym ją uwielbiamy, ale w kwestii ślubów nieco się zmieniło. Pary młode przygotowujące się do tego jednego z najważniejszych dni swojego życia najczęściej wybierają piękny, rozkwitający jak ich miłość właśnie miesiąc maj. Wszystko wtedy budzi się do życia, zakwitają ogrody i kwiaty stają się nieco tańsze i bardziej dostępne jak zimą.

Wybierając wiosenną porę roku jako motyw naszego wesela mamy parę elementów, które do danej pory roku są automatycznie przypisane. Przykładowo do wiosennej pory roku nawiązać możemy w kolorze, kwiatach, zwierzętach, np motylki czy ptaszki, muzyce, doborze menu czy wykorzystaniu sezonowych warzyw i owoców. Bardzo modne ostatnimi czasy stało się wykorzystywanie owoców w dekoracji sali i stołów gości. Oryginalnym pomysłem może być przypięcie winietki z nazwiskiem gości do ogonka jabłka, jest to swego rodzaju fajny pomysł ale i podarunek dla gości dedykowany imiennie do nich samych.

Dobór sali może być również rozważany pod kontem majowej pory, gdyż w tym miesiącu w grę wchodzą nie tylko restauracje i domy weselne w których przyjęcie odbywa się tylko w ich wnętrzach, ale możemy szukać takiej, która dysponuje ogrodem. który możemy wykorzystać na zorganizowanie, przynajmniej częściowo przyjęcia plenerowego. Ogrody, zwłaszcza w wiosennych i letnich miesiącach dają wielkie możliwości do zorganizowania w nich pięknych sesji fotograficznych.

Miesiąc maj jest również zarezerwowany na przyjęcia komunijne, które również swym motywem mogą nawiązywać do wiosennej pory. Utarło się, że kwiatami symbolizującymi komunię świętą są konwalie i stokrotki, które właśnie w tym okresie kwitną i pięknie wiosennie pachną. Następną majową okazją jest oczywiście dzień mamy, w którym to dniu te najmniejsze „pociechy” przychodzą z własnoręcznie wykonanymi laurkami a te nieco większe z bukietami kwiatów lub innymi małymi upominkami. W tym dniu jednak oprócz wszelkich upominków, jakie wręczać będziecie swoim mamom nie zapomnijcie o tych dwóch najważniejszych słowach „Kocham Cię”, z których to mama będzie chyba najbardziej zadowolona.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.